LublinWiadomości

„Jesień na Drodze”. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy zaprasza na dzień otwarty

W ramach obchodów 25-lecia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie rusza inicjatywa pod hasłem „Jesień na Drodze”. Celem jest podniesienie świadomości odnośnie zagrożeń czyhających na drogach, szczególnie w okresie jesieni.

W związku z ćwierćwieczem działalności Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Lublinie, rusza kampania edukacyjna mająca na celu podkreślenie znaczenia bezpiecznej jazdy na drogach. Projekt „Jesień na Drodze” skierowany jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego i koncentruje się na bezpieczeństwie w okresie jesiennym.

Już w najbliższą niedzielę, 8 października, w godzinach 9:00 – 15:00 WORD zaprasza do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. A. Grygowej 32 w Lublinie. Skorzystać może każdy, kto pragnie udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą.

Celem akcji jest zapoznanie z najważniejszymi zasadami i umiejętnościami niezbędnymi do bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, charakterystycznych dla jesieni. Eksperci WORD będą dostępni, aby udzielić rad i praktycznych wskazówek, jak unikać wypadków i być bardziej świadomym kierowcą.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Planowane utrudnienia w ruchu. Co czeka mieszkańców Lublina w najbliższych dniach?

Nie przegap okazji, aby w praktyczny sposób nauczyć się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i innych uczestników ruchu. To wydarzenie to doskonała okazja dla każdego, kto chce poczuć się pewniej za kierownicą i zminimalizować ryzyko związane z jazdą w trudnych warunkach.

Jesień to pora roku, która niesie ze sobą specyficzne wyzwania na drodze, takie jak obniżona widoczność czy śliska nawierzchnia. Kampania „Jesień na Drodze” to inicjatywa mająca na celu edukację i poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg. Nie przegap tej szansy i odwiedź lubelski ODTJ w nadchodzącą niedzielę.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *