LublinWiadomości

Rolnicy trochę odpuszczą lubelskim kierowcom. ZTM odwołuje objazdy autobusów komunikacji miejskiej

W związku z odwołaniem blokad na na kilku podlubelskich drogach, w środę, 21 lutego, a także w czwartek i piątek autobusy linii nr 12, 78 i 85 będą kursować normalnie – poinformował lubelski ZTM.

Pomimo trwających protestów, rolnicy z woj. lubelskiego, postanowili ulżyć nieco kierowcom po wczorajszych utrudnieniach.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Autobusy kilku linii komunikacji miejskiej pojadą inaczej. Powód? Protest rolników

W środę, 21 lutego, odwołano kilka zaplanowanych na ten dzień blokad dróg, w tym m.in. na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z drogą gminną przy kościele w Konopnicy oraz rondzie im. Emila Brzozowskiego w Maryninie.

Jak informuje Monika Fisz, rzeczniczka ZTM w Lublinie: – „z uwagi na odwołanie przez organizatorów protestów i blokady powyższych dróg, w dniu dzisiejszym tj. 21 lutego br. oraz w kolejnych dwóch dniach tj. 22 i 23 lutego nie obowiązują objazdy linii nr 12, 78 i 85”.

W tym dniu, a także w czwartek i piątek, pojazdy będą kursować po swojej podstawowej trasie, co z pewnością ucieszy mieszkańców korzystających z tych linii komunikacyjnych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zaostrza się strajk rolników. Protestujący blokują drogi i przejścia graniczne (mapa protestu) – aktualizacja!

Jednak w wielu rejonach powiatu lubelskiego utrudnienia nadal będą obecne. Blokady dróg można spodziewać się między innymi w miejscowości Strzeszkowice Duże na drodze S19 w kierunku Lublina, węźle Węglin w kierunku Warszawy i Rzeszowa na drodze S19 oraz węźle Węglin w kierunku Bełżyc na DK747.

fot. facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *