LublinNa sygnaleWiadomości

23-latek zaatakował nożem ojca i ranił go w gardło. Grozi mu dożywocie

Policja zatrzymała 23-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego, który usiłował dokonać zabójstwa swojego ojca. Zaatakował go nożem podczas snu i ranił w gardło. Gdy 54-latek zaczął się bronić, sprawca uciekł. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ostatni weekend w jednym z domów na terenie gminy Niemce. 23-latek w środku nocy zaatakował nożem śpiącego w łóżku ojca. Raniony w gardło 54-latek zaczął się bronić. Wywiązała się szarpanina. Gdy w domu zrobiło się głośno, sprawca wybiegł i odjechał samochodem. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ugodził matkę nożem, bo poprosiła, żeby ściszył muzykę

– Na miejscu pod nadzorem prokuratora zostały przeprowadzone drobiazgowe oględziny. Do działań poszukiwawczych od razu skierowano policjantów. W obławie brali udział funkcjonariusze z komisariatu w Niemcach, komendy miejskiej oraz wojewódzkiej Policji w Lublinie. Czynności trwały wiele godzin – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Ostatecznie po kilkugodzinnej obławie 23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Młody mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. We wtorek, 11 czerwca, na wniosek policjantów i prokuratura został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sosnówka: Ojciec ugodził syna nożem

Sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

fot. Policja

Jeden komentarz do “23-latek zaatakował nożem ojca i ranił go w gardło. Grozi mu dożywocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *