Na sygnaleŚwidnikWiadomościZ regionu

Zderzenie hulajnogi z samochodem w Świdniku. 36-letni mężczyzna w szpitalu

Niewłaściwa ocena sytuacji na drodze doprowadziła do poważnego wypadku w Świdniku. 36-letni użytkownik hulajnogi elektrycznej zderzył się z samochodem osobowym na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i ul. M. Konopnickiej. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala z obrażeniami ciała.

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w Świdniku około godziny 10:30. 36-letni mężczyzna poruszający się hulajnogą elektryczną wjeżdżając na skrzyżowanie równorzędne ulic Słowackiego i ulicy M. Konopnickiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 35-letniej kobiecie kierującej osobowym Mercedesem.

Według ustaleń policji, mężczyzna jadący ulicą M. Konopnickiej nie dostosował się do zasad ruchu drogowego, co skutkowało kolizją z pojazdem osobowym. W wyniku zderzenia kierujący hulajnogą przewrócił się, doznając obrażeń ciała.

Szybka reakcja służb ratunkowych sprawiła, że poszkodowany został natychmiast zabrany karetką pogotowia do szpitala. Jak informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka z policji w Świdniku, zarówno kierowca hulajnogi, jak i kierująca samochodem byli trzeźwi w momencie zdarzenia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kierowca quada staranował Forda bo sygnalizował mu jazdę bez świateł

– Policjanci ze świdnickiej komendy prowadzą często działania wzmożone pod nazwą „NURD” (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego), gdzie w sposób szczególny zwracają uwagę na wykroczenia popełnianie przez pieszych, kierowców jednośladów i na wykroczenia popełnianie przeciwko tym osobom. W dniu dzisiejszym od rana na terenie naszego powiatu prowadzone są właśnie takie działania – mówi rzeczniczka świdnickiej policji.

fot. Policja

2 komentarze do “Zderzenie hulajnogi z samochodem w Świdniku. 36-letni mężczyzna w szpitalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *