LublinWiadomości

Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie. Przemarsz kompanii honorowych i utrudnienia w ruchu

Lublin przygotowuje się do obchodów Święta Wojska Polskiego. W poniedziałek i wtorek mieszkańcy miasta muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu związanymi z przemarszami wojskowymi oraz zaplanowanymi uroczystościami.

Z okazji Święta Wojska Polskiego, które obchodzone jest 15 sierpnia, w Lublinie odbędą się liczne uroczystości.

Wtorkowe świętowanie rozpocznie się przemarszem kompanii honorowych, orkiestry, pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości. Marsz rozpocznie się tuż po mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej około godziny 11:15-11:45, prowadząc uczestników z pl. Katedralnego ulicami: Królewską, Lubartowską, aż na pl. Zamkowy. W tym czasie ruch drogowy na trasie przemarszu zostanie całkowicie wstrzymany.

W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia, już w poniedziałek, 14 sierpnia, wieczorem zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Pl. Zamkowy zostanie zamknięty od strony al. Tysiąclecia, a ul. Kowalska od ul. Lubartowskiej, natomiast ul. Podwale od ul. Wyszyńskiego. Utrudnienia potrwają do wtorku, 15 sierpnia, do godz. 14:00.

Po zakończeniu głównych uroczystości na pl. Zamkowym, odbędzie się defilada pododdziałów wojskowych. Około godz. 13:00 jednostki oraz sprzęt służb mundurowych przemieszczą się na Błonia pod Zamkiem. W tym czasie ruch na trasie przemarszu, al. Tysiąclecia oraz al. Unii Lubelskiej do wjazdu na Błonia, będzie odbywał się jednym pasem ruchu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ul. Królewska na dłużej zamknięta dla ruchu. Miasto kontynuuje pilotażowe rozwiązanie

Mieszkańcy oraz osoby przebywające w tym czasie w Lublinie powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu i, jeżeli to możliwe, planować swoje trasy z wyprzedzeniem. W uroczystościach weźmie udział około 500 osób.

Jeden komentarz do “Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie. Przemarsz kompanii honorowych i utrudnienia w ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *