LublinWiadomości

Ul. Królewska na dłużej zamknięta dla ruchu. Miasto kontynuuje pilotażowe rozwiązanie

Ratusz podjął decyzję o przedłużeniu weekendowego zamknięcia ul. Królewskiej na odcinku pomiędzy ul. Bajkowskiego, a ul. Podwale. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez cały okres wakacji. Inicjatywa ma na celu rozwiązanie występujących problemów z przejazdem w okolicach przejść dla pieszych przed Bramą Krakowską oraz w okolicy ul. Bajkowskiego.

Kierowcy podróżujący ulicą Bajkowskiego zostaną skierowani w lewo na ulicę Lubartowską, a dojazd do posesji będzie możliwy jedynie od ulicy Wyszyńskiego. Tylko pojazdy komunikacji miejskiej oraz rowerzyści będą mogli korzystać z zamkniętego odcinka ulicy Królewskiej. Dla taksówkarzy przewidziano możliwość dojazdu od ulicy Wyszyńskiego, a także dostęp do dwóch postojów na ulicy Królewskiej i Bajkowskiego. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać od piątku, od godziny 18:00, do niedzieli do końca dnia, przez wszystkie wakacyjne weekendy, aż do 27 sierpnia.

Straż Miejska będzie patrolować ulicę Królewską w każdy weekend, informując kierowców o obowiązujących zmianach, które mają na celu utrzymanie porządku i płynności ruchu, a także zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów.

– Pilotażowe zmiany spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców oraz turystów, stąd decyzja o kontynuowaniu takiego rozwiązania przez kolejne dwa miesiące – mówi Justyna Góźdź, z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Mieszkańcy Lublina oraz odwiedzający miasto powinni być świadomi wprowadzonych modyfikacji w organizacji ruchu i dostosować swoje plany podróży.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ulica Jasna będzie zamknięta co najmniej do września

fot. Google Maps

2 komentarze do “Ul. Królewska na dłużej zamknięta dla ruchu. Miasto kontynuuje pilotażowe rozwiązanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *