LublinWiadomości

IPN zaprasza najmłodszych na wakacyjne warsztaty

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie zaprasza na niezwykłe warsztaty edukacyjne dedykowane przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych. W ramach akcji „Lato z IPN”, organizowanej przez instytut, dzieci mogą wziąć udział w różnorodnych i ciekawych zajęciach, które pozwolą im odkrywać historię Polski w nieszablonowy sposób.

Na wszystkich zainteresowanych czekają spotkania w każdy wtorek i czwartek, od 27 czerwca do 27 lipca. W ramach tej inicjatywy przewidziano szereg atrakcji, które dostosowane są do różnych grup wiekowych.

Dla grupy wiekowej 4-8 lat zaplanowano warsztaty o nazwie „Zwierzęca Brygada”. Podczas tych zajęć dzieci dowiedzą się, jakie niezwykłe zwierzęta towarzyszyły polskim żołnierzom podczas II wojny światowej. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli obejrzeć filmy animowane oraz stworzyć własne przypinki z bohaterami.

Kolejną atrakcją dla tej samej grupy wiekowej są gry podwórkowe z czasów PRL. Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z kultowymi grami, które królowały na podwórku w tamtym okresie. Uczestnicy będą mogli zagrać w takie gry jak kapsle, cymbergaj, klasy, kulki, kółko i krzyżyk oraz wieloformatowe bierki.

Dla grupy wiekowej 10-15 lat przewidziano warsztaty modelarskie. Wspólnymi siłami uczestnicy wykonają model samolotu myśliwskiego Supermarine Spitefire, który był jednym z najsłynniejszych samolotów bojowych używanych podczas II wojny światowej, również przez polskich pilotów.

W ramach inicjatywy „Lato z IPN” najmłodsi mogą również wziąć udział w kinie letnim. Przez filmy animowane przygotowane przez IPN będą mogły poznać historię niezwykłego chłopca Antka Srebrnego, który dorastał w czasie II wojny światowej. Ponadto, dzieci będą mogły usłyszeć historie zwierząt takich jak miś Wojtek, niedźwiedzica Basia Murmańska, pies Ciapcio, Kasztanka oraz pies Sambo.

Dla grupy wiekowej 10-15 lat zaplanowano również turniej gry planszowej „Miś Wojtek”. Uczestnicy przeniosą się w czasy II wojny światowej i wraz z Misiem Wojtkiem udadzą się w podróż przez świat. Gra nawiązuje do historii misia Wojtka, który został adoptowany przez żołnierzy 22. Kampanii Zaopatrywania Artylerii.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lato w mieście, czyli mnóstwo wakacyjnych atrakcji dla najmłodszych

Na koniec, dla tej samej grupy wiekowej, przygotowano warsztaty „Odszyfruj Polskę”. Podczas tych zajęć dzieci będą miały szansę poznać tajniki przekazywania wiadomości w sposób, który tylko wybrani mogą odczytać. Na przykładach związanych z historią Polski uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami kodowania i dekodowania wiadomości.

Wszystkie warsztaty organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie w ramach „Lata z IPN” są bezpłatne.

Lato z IPN
fot. materiały prasowe

2 komentarze do “IPN zaprasza najmłodszych na wakacyjne warsztaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *