KoncertyKultura

Voo Voo wystąpi w Lublinie w ramach promocji swojej najnowszej płyty

W piątek, 30 czerwca o godzinie 20:00, Centrum Kultury w Lublinie będzie gościć jedną z najbardziej wpływowych i oryginalnych polskich formacji muzycznych – Voo Voo. Panowie zaprezentują publiczności swoje najnowsze dzieło – płytę „Premiera”.

Zespół, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, nieustannie poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Formacja, na czele której stoi utalentowany Wojciech Waglewski, znana jest przede wszystkim z niezwykłych występów na żywo, które wprawiają publiczność w zachwyt.

Ich najnowszy album, „Premiera”, powstał w wyniku doskonałej koncertowej passy zespołu, jak również chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy artystycznej. Większość utworów na płycie została nagrana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio, co nadaje im wyjątkowej energii i spontaniczności.

„Przy okazji tych nagrań doszło do fantastycznej współpracy z dwiema kobietami: Mashą Natanson, której talent naprawdę zasługuje na rozpowszechnienie i jeśli choć trochę nam się to udało to już jest to sukces. Spotkanie z Hanią Rani było wyjątkowo i zaskakująco wręcz spójne, gdyż jak się okazało moja anarchia harmoniczna i nieprzewidywalność inwencji muzyków zespołu są jej bliskie. Spotkania zespołu w studiu były bardzo intensywne. Nagrania trwały krótko po to by nie uronić nic z energii, którą mamy nadzieję przenieść na scenę za niebawem. – opowiada Wojciech Waglewski.

Podczas nadchodzącego koncertu w Lublinie Voo Voo zaprezentuje zarówno utwory z najnowszego albumu, jak i te, najbardziej znane i cenione przez fanów.

W skład zespołu wchodzą: Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz oraz Michał Bryndal.

Ceny biletów wahają się od 70 do 450 złotych.

Voo Voo w Lublinie
fot. materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *