LublinWiadomości

Przestrzeń „ReWir” już otwarta dla młodzieży na lubelskim Felinie

Kolejna lubelska dzielnica może pochwalić się otwartą przestrzenią dla młodzieży. Działający na lubelskim Felinie „ReWir” został stworzony  przez organizację pozarządową, która wygrała konkurs ogłoszony przez Miasto. To kolejna inicjatywa, która wypełnia założenia Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

„ReWir” powstał w konkursie na stworzenie otwartego miejsca dla młodzieży, ogłoszonym przez Miasto Lublin. Przestrzeń zlokalizowana jest przy ul. Królowej Bony 8, a za jej prowadzenie odpowiada Stowarzyszenie Kulturalny Felin. Lokal będzie dostępny dla młodzieży od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00 oraz w weekendy, w miarę potrzeb.

– Mam nadzieję, że „ReWir” będzie pełen energii i oddolnych działań umożliwiających samorealizację, rozwijanie talentów i zainteresowań. Funkcjonowanie otwartych przestrzeni młodzieżowych w lubelskich dzielnicach ma też ważny aspekt partycypacyjny. Integracja lokalnej społeczności pozwala na zwiększenie zainteresowania młodzieży wspólnymi działaniami, co przekłada się na budowanie poczucia sprawczości i wpływu na bieżące decyzje – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin.

Na pierwsze dni funkcjonowania „ReWiru” zaplanowano warsztaty i swobodne spotkania. Dzisiaj od godziny 17:00 będzie można wziąć udział we wspólnym muzykowaniu podczas warsztatów muzyczno-rytmicznych oraz dać upust emocjom podczas zabaw taneczno-ruchowych.

ReWir na Felinie
fot. Miasto Lublin

Na środę, 5 lipca, zaplanowano z kolei warsztaty pirograficzne, podczas których młodzi będą mogli nauczyć się sztuki wypalania wzorów na drewnie i skórze. A 6 lipca, w czwartek, przestrzeń „ReWir” zaprasza na warsztaty fotograficzne.

Na zakończenie cyklu spotkań, w piątek 7 lipca, odbędą się warsztaty cyrkowe, w trakcie których będzie można nauczyć się żonglować, rozkręcać talerze oraz poznać tajniki trików na flowerstick i diabolo.

>>> CZYTAJ TAKŻE: IPN zaprasza najmłodszych na wakacyjne warsztaty

Konkurs, który doprowadził do powstania „ReWiru”, jest efektem realizacji zapisów aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Miasto w ten sposób realizuje zobowiązanie do tworzenia otwartych przestrzeni, w ramach których młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje, spotykać się z przyjaciółmi i spokojnie odrabiać lekcje.

„ReWir” jest kolejnym miejscem otwartej przestrzeni dla młodzieży. Pierwszą tego typu przestrzenią jest „Hej!” zlokalizowany przy ul. Peowiaków 11, który powstał we współpracy z IKEA i korzystał z dofinansowania z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

ReWir na Felinie
fot. Miasto Lublin

3 komentarze do “Przestrzeń „ReWir” już otwarta dla młodzieży na lubelskim Felinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *