LublinNa sygnaleWiadomości

Wyłudził ponad ćwierć miliona złotych poprzez portal randkowy

Oszust wyłudził od mieszkanki Lublina ponad ćwierć miliona złotych poprzez portal randkowy. Mężczyzna podstępnie przekonał kobietę, że został zatrzymany za przemyt złota. Stopniowo zdobywał zaufanie kobiety, twierdząc, że potrzebuje pieniędzy, aby wyjść na wolność i wyjaśnić swoją sytuację.

Wczoraj na II komisariat policji zgłosiła się mieszkanka Lublina. Kobieta oświadczyła, że została oszukana. Z jej relacji wynikało, że na jednym z portali randkowych nawiązała znajomość z mężczyzną, który twierdził, że jest obcokrajowcem i przebywa za granicą. Internetowy adorator szybko zyskał sympatię lublinianki. W pewnym momencie rozmowy zaczęły dotyczyć spraw finansowych. Mężczyzna powiedział, że został zatrzymany za przemyt złota i potrzebuje pieniędzy, aby wyjść na wolność i rozwiązać swoje problemy.

Mieszkanka Lublina, zaślepiona fałszywymi historiami, zaczęła przekazywać oszustowi duże sumy pieniędzy. Wykonała w sumie 20 przelewów, na łączną kwotę ponad 250 tysięcy złotych. Oprócz tego, że straciła oszczędności, zaciągnęła jeszcze kilka pożyczek.

Kobieta w końcu zdała sobie sprawę z tego, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zostawiła reklamówkę z pieniędzmi na wycieraczce . Oszukana 68-latka straciła 60 tysięcy złotych

– Przypominamy, aby nigdy nie ulegać emocjom w kontaktach z nieznajomymi, szczególnie jeżeli w tle pojawiają się kwestie finansowe. Jak pokazują ostatnie wydarzenia, oszustwa metodą na „Nigeryjczyka” stają się coraz bardziej popularne. Pamiętajmy o tym, że Internet daje dużą anonimowość i osoba siedząca po drugiej stronie monitora nie musi być tym, za kogo się podaje. – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Mundurowi prowadzą śledztwo w celu ustalenia tożsamości i odnalezienia oszusta.

Jeden komentarz do “Wyłudził ponad ćwierć miliona złotych poprzez portal randkowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *