LublinWiadomości

Powstaną kolejne przestrzenie dla lubelskiej młodzieży

W tym roku Lublin będzie mógł pochwalić się nowymi przestrzeniami dedykowanymi młodzieży. Realizując zapisy aplikacji o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, Lublin zamierza stworzyć jedną z największych w kraju sieci miejsc dla młodych ludzi. W ramach tego projektu, jeszcze w trakcie letnich wakacji, powstaną przestrzenie na Wieniawie, Bronowicach, Kośminku oraz w Śródmieściu.

W związku z rozstrzygnięciem drugiego konkursu ofert na stworzenie, realizację i ewaluację otwartych przestrzeni dla młodzieży, wybrane organizacje pozarządowe zajmą się prowadzeniem przestrzeni dla młodych w różnych częściach miasta.

Bazę przy ul. Długiej 88 poprowadzi Fundacja Strefa Dorastania, Punkt Kultury przy ul. Skibińskiej 21 – Fundacja Dobrych Pomysłów, punkt Prusa 2 przy ul. B. Prusa 2 – koordynować będzie Fundacja Instytut Aktywizacji i Rozwoju Społecznego we współpracy z Fundacją Animatorów i Twórców Kultury TRACH, a Kosmos przy Al. Racławickich 33 – poprowadzi Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży TEATRIKON

– Udostępniamy nowe miejsca do spędzania czasu i rozwoju aktywności młodzieży. Sukces Hej! mieszczącego się przy ul. Peowiaków 11 utwierdza nas w przekonaniu, że inwestycja w przyszłość młodych jest jednym z kluczowych czynników rozwoju Lublina. Z radością informujemy o nowych możliwościach i niezmiernie się cieszymy, że to właśnie w roku Europejskiej Stolicy Młodzieży możemy poszczycić się powstaniem tylu przestrzeni dla młodych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Przestrzeń „ReWir” już otwarta na lubelskim Felinie

Przyznane dotacja obejmą również kontynuację prowadzenia przestrzeni przy ul. Jana Sawy 5 przez kolejne dwa lata, a także wsparcie psychologiczne młodzieży uczęszczającej do Piwnicy Labiryntu. Ta ostatnia otrzymała również wsparcie w postaci wyposażenia od IKEA Lublin.

W drugim konkursie dla organizacji pozarządowych na prowadzenie przestrzeni młodzieżowych w lubelskich dzielnicach wpłynęło 9 ofert, spośród których 7 spełniło wymogi formalne. Ostatecznie łączna pula środków przeznaczonych na oba konkursy wyniosła 2,3 miliona zł.

fot. materiały prasowe

2 komentarze do “Powstaną kolejne przestrzenie dla lubelskiej młodzieży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *