KulturaLublinWiadomościWystawy

Miasto wybrało grafiki do kalendarza ESM na 2024 rok

W poniedziałek, 10 lipca o godzinie 11:00 na Placu Litewskim w Lublinie nastąpi otwarcie wystawy finałowych prac w konkursie na grafikę do miejskiego kalendarza ESM 2024. Wydawnictwo powstanie z okazji obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

W wydarzeniu na Placu Litewskim weźmie udział Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji oraz Monika Kwiatkowska, Radna Rady Miasta Lublin i inicjatorka konkursu. Obecni będą również autorzy finałowych prac, których talent i kreatywność zostaną docenione podczas tego spotkania.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 31 finałowych prac wyłonionych w miejskim konkursie, w tym 12 zwycięskich, które zostaną umieszczone w kalendarzu na rok 2024. Będzie to również okazja dla mieszkańców Lublina, aby zapoznać się z różnorodnymi grafikami i poznać sylwetki ich autorów.

Konkurs na grafikę do kalendarza ESM na rok 2024 był adresowany do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych do 30. roku życia. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć prace nawiązujące tematycznie do miasta Lublin, wykorzystując dowolną technikę plastyczną lub komputerową. Temat prac był szeroki i mógł dotyczyć różnych miejsc, wydarzeń, osób czy wspomnień związanych z miastem.

Komisja Konkursowa miała trudne zadanie wyboru 30 najlepszych prac, a spośród nich 11 grafik, które znajdą się na kolejnych kartach kalendarza. Ostatnią, dwunastą grafikę wybrali internauci podczas głosowania na profilu Miasta Lublin na Facebook’u.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Powstaną kolejne przestrzenie dla lubelskiej młodzieży

Dla autorów trzech najwyżej ocenionych prac oraz autora pracy wybranej przez internautów przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne o wartości od 1 tysiąca złotych do 2 tysięcy złotych.

Otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek, 10 lipca o godzinie 11:00 na Placu Litewskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *