WiadomościZ regionuZamość

Zakaz kąpieli na „Zalewie” w Krasnobrodzie

Na kąpielisku „Zalew” w Krasnobrodzie wywieszona została czerwona flaga. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zamościu wprowadziła bezwzględny zakaz kąpieli ze względu na parametry mikrobiologiczne.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zamościu wydała pilny komunikat dotyczący jakości wody na kąpielisku „Zalew” w Krasnobrodzie. W wyniku przeprowadzonych badań mikrobiologicznych stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej ilości bakterii Escherichia coli, która wynosiła 1406 NPL/100 ml wody, podczas gdy norma wynosi maksymalnie 1000 NPL/100 ml wody.

W związku z tym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu jednoznacznie stwierdził, że woda na kąpielisku „Zalew” nie spełnia standardów higienicznych i nie nadaje się do kąpieli.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia publicznego, wydano bezwzględny zakaz kąpieli, który obowiązuje od momentu wydania decyzji do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań wody oraz przedłożenia ich Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Zamościu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Groźna substancja wykryta w chipsach warzywnych Snack Day z Lidla!

Organizator kąpieliska został zobowiązany przez PPIS w Zamościu do podjęcia działań mających na celu ustalenie przyczyny zanieczyszczenia wody oraz wdrożenia środków poprawy jej jakości. Dopóki nie zostaną spełnione odpowiednie normy i uzyskane pozytywne wyniki badań, kąpielisko pozostanie zamknięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *