LublinWiadomości

Ulica Jasna będzie zamknięta co najmniej do września

Ulica Jasna w Lublinie zostanie zamknięta, co spowoduje utrudnienia dla kierowców w dojeździe do centrum miasta. Zmiana organizacji ruchu na tym odcinku będzie obowiązywać od czwartku 22 czerwca od godziny 12:00. Decyzja ta wynika z prowadzonych prac budowlanych przez inwestora zewnętrznego – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Ulica Jasna będzie zamknięta na całej swojej długości, od ulicy Wieniawskiej do ulicy Ewangelickiej, z możliwością dojazdu do posesji i zaopatrzenia. To duże utrudnienie dla kierowców podróżujących do centrum Lublina, ponieważ ulica Jasna stanowi jedyny dostęp do śródmieścia od strony ulicy Wieniawskiej, szczególnie dla tych, którzy przyjeżdżają od strony Czechowa. Zamknięcie ulicy Jasnej potrwa ponad trzy miesiące, a ratusz nie wyklucza możliwości przedłużenia tego okresu.

W trakcie zamknięcia ulicy Jasnej prowadzone będą prace związane z budową kanalizacji deszczowej oraz kanału ciepłowniczego. Planowane są również roboty rozbiórkowe, obejmujące demontaż istniejących krawężników i zużytej kostki brukowej – wyjaśnia Justyna Góźdź.

Warto zaznaczyć, że ulica Jasna nie jest jedynym zamkniętym przejazdem w tym rejonie Lublina. Od września 2021 roku ulica Karskiego jest wyłączona z ruchu i będzie nieprzejezdna do końca roku. W pobliżu ulic Jasnej i Wieniawskiej prowadzone są prace budowlane związane z budową apartamentowców, które zaoferują około 320 nowych mieszkań.

fot. Google Maps

6 komentarzy do “Ulica Jasna będzie zamknięta co najmniej do września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *