LubartówZ regionu

Nadleśnictwo Lubartów organizuje dzień otwarty. Leśnicy zapraszają do wspólnego odkrywania tajemnic lasu

Nadleśnictwo Lubartów zaprasza wszystkich miłośników przyrody na dzień otwarty, który odbędzie się w najbliższą środę, 21 czerwca. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 10:00 przed siedzibą Nadleśnictwa przy ulicy Gen. Kleeberga 17 w Lubartowie. To wyjątkowa okazja, aby zgłębić wiedzę o leśnym ekosystemie, zrozumieć gospodarkę leśną i wziąć udział w różnorodnych atrakcjach.

Podczas wydarzenia będzie można zwiedzić siedzibę Nadleśnictwa, w tym popularną Platformę Aktywności Dydaktycznej (PAD), która pozwala na interaktywne uczenie się o lesie. Dla miłośników przyrody przygotowano także edukacyjne gry i zagadki leśne, które rozbudzą ciekawość i zapewnią rozrywkę dla wszystkich uczestników.

Podczas prezentacji „Wszystko o drewnie” będzie można zobaczyć maszyny leśne, takie jak HARWESTER, wykorzystywane do pozyskiwania i zrywki drewna. Dowiemy się również, jak dbać o lasy i jakie narzędzia są używane do sadzenia i pielęgnacji drzewostanów. Ciekawym punktem będzie również prezentacja na temat ochrony lasów przed pożarami, podczas której zaprezentowane zostaną wozy strażackie PSP oraz samochody z modułami gaśniczymi.

Nie zabraknie również informacji o przepisach i zasadach dotyczących odwiedzania lasu. Na stanowiskach Straży Leśnej oraz Policji będzie można dowiedzieć się, za co można dostać mandat w lesie i jak przestrzegać przepisów, aby chronić przyrodę.

Część programu będzie poświęcona gospodarce łowieckiej, gdzie odbędzie się pokaz psów myśliwskich, sygnalistki łowieckiej oraz sokolnictwa. Będzie to doskonała okazja, aby poznać różnorodność zwierząt i ich wpływ na ekosystem leśny.

Na zakończenie dnia otwartego organizatorzy zapraszają wszystkich na wspólną biesiadę przy ognisku oraz degustację kuchni myśliwskiej.

fot. Nadleśnictwo Lubartów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *