LublinWiadomości

Korowody, marsze i obchody. Będą utrudnienia w ruchu

W najbliższych dniach w Lublinie pojawią się utrudnienia w ruchu związane z planowanymi zgromadzeniami publicznymi. Lubelski Ratusz informuje, że ograniczenia wystapią w godzinach popołudniowych i wieczornych 1, 2 i 4 lipca.

I tak, w najbliższą sobotę, 1 lipca, ulicami miasta przejdzie korowód, którego uczestnicy ubrani będą w ręcznie szyte stroje fantastyczne. Pochód rozpocznie się na Placu Litewskim, następnie wyruszy w kierunku Krakowskiego Przedmieścia do Ogrodu Saskiego, potem kolejno ulicą Leszczyńskiego – Spokojną – Ewangelicką – Żołnierzy Niepodległej, następnie: Plac Litewski – deptak – Królewska – Bramowa – Grodzka – Zamkowa. Powrót na Plac Litewski zapowiedziany jest ulicami: Zamkową, Grodzką, Bramową i Krakowskie Przedmieście.

Na odcinku pomiędzy ulicą Leszczyńskiego i Ewangelicką uczestnicy korowodu będą poruszać się po ulicy, natomiast pozostałe części trasy pokonają chodnikami. Według informacji przekazanej przez organizatora, zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy o godz. 17.00. W przemarszu weźmie udział ok. 50 osób.

Z kolei na poniedziałek, 3 lipca zaplanowano obchody rocznicy Cudu Lubelskiego. W związku z tym wydarzeniem od godziny 20:30 do 22.00 pojawią się utrudnienia w ruchu pojazdów na części ulic w centrum miasta.

O godzinie 19.00 na placu Katedralnym odprawiona zostanie msza święta. Potem spod kościoła wyruszy uroczysta procesja różańcowa, której trasa będzie przebiegać ulicami: Królewską, Lubartowska, łącznikiem na wysokości Kowalskiej do Świętoduskiej, następnie Krakowskie Przedmieście (deptak), pl. Łokietka, Królewska i z powrotem na plac Katedralny. W trakcie procesji ruch samochodów na trasie pochodu zostanie całkowicie wstrzymany. Komunikacja miejska pojedzie objazdami.

Natomiast we wtorek, 4 lipca, przez Lublin przejdą uczestnicy Zjazdu Lublinerów 2023. Organizatorem jest Marsz Pamięci. Pochód potrwa od godziny 19.00 do godz. 20.30, a rozpocznie się na al. Tysiąclecia przy płycie upamiętniającej Wielką Synagogę. Następnie przejdzie ulicami: al. Unii Lubelskiej – Lwowska – Kalinowszczyzna – Andersa – Turystyczna – Zimna. W marszu może wziąć udział nawet 150 osób dlatego Ratusz ostrzega przed możliwymi utrudnieniami w ruchu na trasie pochodu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ulica Jasna będzie zamknięta co najmniej do września

Ponadto 4 lipca, wyłączona z ruchu będzie środkowa część placu Zamkowego. Miejsca parkingowe w tej strefie również będą nieczynne. Wyłączenie ma związek z zaplanowanymi pracami ekipy filmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *