Na sygnaleParczewWiadomościZ regionu

Wywieźli i pobili 29-latka z powodu niespłaconych długów

Parczewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 29-latka. Napastnicy wywabili wcześniej swoją ofiarę pod pretekstem pomocy w naprawie samochodu. Mężczyźni chcieli w ten sposób wymusić spłatę długów.

W minioną sobotę na policję zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że udało mu się uciec z miejsca gdzie został wywieziony i pobity. Prosił jednocześnie o natychmiastową pomoc.

29-latek został podstępem wywabiony z mieszkania przez znajomego, pod pretekstem pomocy w naprawie samochodu. – Mężczyzna nie znał szczegółów – ale się zgodził. Następnie wsiadł do pojazdu swojego znajomego, który zawiózł go w rejon starej mleczarni na terenie gminy Jabłoń – relacjonuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z parczewskiej policji.

Na miejscu czekała na niego grupa kilku osób. Gdy wysiadł z samochodu, podbiegł do niego jeden z mężczyzn i zaczął bić oraz kopać po całym ciele zdezorientowanego 29-latka. Na szczęście mężczyźnie udało się jakimś cudem oswobodzić i uciec z miejsca zdarzenia.

Parczewscy policjanci dosyć szybko ustalili tożsamość oraz auta jakimi poruszali się sprawcy napaści. – W rejonie jednej ze stacji paliw zauważyli grupę osób odpowiadającym rysopisowi napastników. Cała czwórka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie – mówi sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 69-latek zakończył imprezę z nożem w szyi. 33-letni sprawca miał blisko 4 promile

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy sprawcami pobicia są 19-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego oraz jego 23-letni wspólnik zamieszkały w gminie Jabłoń. Powodem napaści była chęć wyegzekwowania od 29-latka spłaty długów.

Obaj mężczyźni, zgodnie z decyzją prokuratora, otrzymali dozór policji połączony z zakazem zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym. Zgodnie z obowiązującym prawem za pobicie oraz wymuszenie wierzytelności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

pobicie i wymuszenie spłaty długów
fot. Policja

Jeden komentarz do “Wywieźli i pobili 29-latka z powodu niespłaconych długów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *