Biała PodlaskaNa sygnaleZ regionu

Ukradła znajomemu kartę i opróżniła jego konto. Wcześniej wspólnie pili alkohol

Policjanci zatrzymali 43-letnią mieszkankę Białej Podlaskiej podejrzaną o kradzież z włamaniem na konto. Kobieta wykorzystała stan upojenia alkoholowego swojego kompana „od kieliszka” i posługując się jego kartą wypłaciła z nieswojego konta blisko 3 tys. zł. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy ustalili, że 43-letnia mieszkanka miasta podejrzewana jest o kradzież karty i szereg włamań na konto bankowe swojego znajomego – przekazała nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy policji w Białej Podlaskiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Udostępnił kartę płatniczą koledze. Z konta wyparowało 10 tysięcy złotych

Do zdarzenia doszło pod koniec lutego, podczas wspólnego spożywania alkoholu. Gdy znajoma wyszła bez pożegnania pokrzywdzony zorientował się , że razem z nią zniknęła należąca do niego karta płatnicza. Kiedy sprawdził stan rachunku bankowego, okazało się, że ktoś ośmiokrotnie wypłacał w bankomacie pieniądze z jego konta. Wartość strat wyniosła niemal 3 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 43-letnią znajomą pokrzywdzonego mężczyzny. W poniedziałek, 4 marca, usłyszała zarzuty i przyznała się do winy.

Grozi jej nawet do 10 lat więzienia.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

2 komentarze do “Ukradła znajomemu kartę i opróżniła jego konto. Wcześniej wspólnie pili alkohol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *