LublinWiadomości

Rusza rozbudowa ul. Wallenroda. Wkrótce zmiany w organizacji ruchu

W środę 14 lutego rozpoczęły się prace przygotowawcze przy rozbudowie ul. Wallenroda. Od poniedziałku, 19 lutego, w rejonie inwestycji zacznie obowiązywać właściwa czasowa organizacja ruchu.

Ruszają prace przy rozbudowie ul. Wallenroda. W ciągu najbliższych kilku dni wykonawca będzie prowadził prace związane z porządkowaniem i wytyczeniem terenu. Równolegle prowadzona ma być akcja informacyjna o planowanych utrudnieniach w ruchu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zielone światło dla rozbudowy ul. Węglarza. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Kolejny etap to prace branży sanitarnej. Rozpoczną się one w poniedziałek, 19 lutego. Tego samego dnia zamknięta dla ruchu zostanie ul. Wallenroda na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny, z zapewnieniem dojazdu do posesji. Tym samym nieczynne będą zlokalizowane tam miejsca parkingowe.

– Mieszkańców oraz kierowców prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do obowiązującego oznakowania. Z uwagi na konieczność ograniczenia miejsc postojowych zachęcamy także do korzystania z transportu zbiorowego. O wszelkich zmianach w organizacji ruchu informowani są przedstawiciele Rady Dzielnicy oraz Spółdzielni Mieszkaniowej. O wprowadzaniu kolejnych etapów prac będziemy informować na bieżąco – przekazała w komunikacie Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Inwestycja obejmuje rozbiórkę starej infrastruktury, w tym jezdni, parkingów i chodników. W ich miejsce powstanie nowa droga o długości ok. 850 metrów i szerokości 4 m na odcinku jednokierunkowym oraz 5 m na odcinku dwukierunkowym.

Przebudowane zostaną również dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny.

Ponadto, powstaną obustronne chodniki, a istniejące stanowiska postojowe będą zmodernizowane. Zamówienie obejmuje także połączenie z nową ulicą dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów.

Wykonawca zajmie się również budową systemu odwodnienia oraz modernizacją sieci podziemnych. Powstanie też nowe oświetlenie uliczne, a po zakończeniu prac drogowych, wykonawca zaktualizuje oznakowanie drogowe, dostosowując je do nowego układu ulic.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Będzie jaśniej w Lublinie. Przy wybranych ulicach stanie 300 nowych latarni

Wykonawca, którym jest Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie, ma 19 miesięcy na realizację zadania.

Całkowity koszt inwestycji, która uzyskała wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wynosi ponad 13,3 mln zł.

7 komentarzy do “Rusza rozbudowa ul. Wallenroda. Wkrótce zmiany w organizacji ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *