LublinWiadomości

Lublin. Szykują się zmiany organizacji ruchu w rejonie dwóch drogowych inwestycji

W najbliższych dniach nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie dwóch realizowanych w Lublinie inwestycji drogowych – przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Węglarza. W pierwszym przypadku zmiany będą obowiązywały przez ok. 3 miesiące, a w drugim aż do odwołania.

Jak przekazał lubelski Ratusz, od czwartku, 21 marca, wykonawca przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80 rozpoczyna kolejny etap prac związany z przebudową ul. Ciepłej. Tym samym zamknięty dla ruchu będzie odcinek o długości 250 m – od łącznika przy ul. Lubelskiego Lipca ’80 do ul. Betonowej. Z myślą o mieszkańcach wydzielono parking przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiego Lipca ’80 z ul. Diamentową. Powyższe zmiany mają obowiązywać przez ok. 3 miesiące.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza przebudowa kładki nad ul. Filaretów. Będą zmiany w organizacji ruchu

W ramach realizowanej w dzielnicy Za Cukrownią inwestycji, obecnie prowadzone są roboty drogowe oraz z branży elektroenergetycznej i sanitarnej. Na ciągu głównym ul. Lubelskiego Lipca ’80 trwa budowa kanalizacji deszczowej oraz przebudowa sieci niskiego i średniego napięcia. Jednocześnie wykonywane są roboty ziemne oraz te związane ze wzmacnianiem podłoża. Z kolei na ulicach bocznych: Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i wewnętrznej Dzierżawnej prace koncentrują się głównie na branży sanitarnej i elektrycznej. Inwestycję o wartości 96 mln zł realizuje spółka Strabag. Zakończenie prac planowane jest wraz z początkiem lutego 2025 roku.

To nie koniec zmian. Dzień później – w piątek, 22 marca, drogowcy wprowadzą czasową organizację ruchu również na skrzyżowaniu ulic: Węglarza, Walecznych, Kłopotowskiego i Strzembosza.

Jak tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza, główna zmiana dotyczy zmiany pierwszeństwa – ulice Strzembosza i Walecznych będą teraz podporządkowane. Ponadto, w pierwszym etapie prac zostanie zamknięty wlot ul. Kłopotowskiego (za wyjątkiem samochodów obsługujących budowę oraz autobusów komunikacji miejskiej). Tym samym na ul. Walecznych nastąpi wyłączenie z ruchu prawoskrętu. Od piątku piesi będą poruszać się przy krawędzi jezdni, a przystanek autobusowy z ul. Kłopotowskiego zostanie przeniesiony na ul. Węglarza. W tym wypadku utrudnienia potrwają aż do odwołania.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rusza rozbudowa ul. Wallenroda. Wkrótce zmiany w organizacji ruchu

Obecnie w rejonie inwestycji przy ul. Węglarza trwa rozbiórka budynków i ogrodzeń oraz porządkowanie terenu. Wykonawca niebawem rozpocznie roboty ziemne oraz prace z branży sanitarnej i elektrycznej. Inwestycję o wartości blisko 49 mln zł realizuje PBI Infrastruktura S.A. wspólnie z PBI WMB Sp. z o.o. Jej zakończenie planowane jest na październik 2025 roku.

fot. Miasto Lublin

4 komentarze do “Lublin. Szykują się zmiany organizacji ruchu w rejonie dwóch drogowych inwestycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *