LublinWiadomości

Utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z protestami (aktualizacja)

Jak poinformował lubelski ZTM, utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dotyczą głównie linii podmiejskich oraz zamiejskich kursujących na terenie gmin ościennych w miejscach gdzie odbywają się protesty.

– Cały czas jesteśmy w kontakcie z gminami na terenie, których organizowane są blokady – na bieżąco przekazują nam co się dzieje. Wówczas możemy dostosowywać funkcjonowanie komunikacji miejskiej do bieżących warunków – przekazała Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego

Gdzie są największe utrudnienia ?

W związku z aktualną sytuacją na węźle Tatary, gdzie od godz. 10:00 o każdej pełnej godzinie na 15 minut rolnicy całkowicie wstrzymują ruch, występują utrudnienia w kursowaniu linii nr 2. Opóźnień możemy spodziewać się także w przypadku linii nr 22 i 52.

Z kolei na terenie gminy Niemce utrudnienia w kursowaniu komunikacji dotyczą linii nr 24.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Trwają rolnicze protesty. ZTM wprowadził objazdy dla kilku linii komunikacji miejskiej

Ponadto, niektóre kursy mogą w ogóle nie zostać wykonane z uwagi na blokadę drogi na terenie gminy, poza Lublinem.

W środę, linie nr 12, 78 dojeżdżające do gminy Konopnica, gdzie doszło do całkowite wstrzymania ruchu w kierunku Lublina, zostały skierowane na objazdy. Jednak jak poinformował w czwartek, 21 marca, lubelski ZTM –  z uwagi na to, że protestujący umożliwili przejazd przez blokadę w Konopnicy pojazdom komunikacji miejskiej, linie nr 12 i 78 kursują swoją podstawową trasą

Podobnie linia nr 85, w związku z brakiem blokady przy kościele w Konopnicy, kursuje normalnie.

Mimo, że blokady rolników w okolicy ul. Żeglarskiej (linie nr 8, 25, 28 i 38) i ul. Abramowickiej (linie nr 16 i 17) umożliwiają przejazd pojazdom komunikacji miejskiej, to tam też mogą wystąpić utrudnienia.

– Pamiętajmy, że sytuacja jest dynamiczna i w przypadku wystąpienia utrudnień funkcjonowanie komunikacji miejskiej może ulec zmianie – będziemy informować o tym na bieżąco – zaznacza Monika Fisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *