KoszykówkaSport

Orlen Basket Liga. Lider musiał uznać wyższość Polskiego Cukru Start Lublin

W meczu 23. kolejki obecnego sezonu drużyna Polskiego Cukru Start Lublin wygrała na własnym parkiecie z Anwilem Włocławek. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka było to trzynaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach Orlen Basket Ligi.

Po pierwszej kwarcie czerwono-czarni mieli na swoim koncie dwa punkty więcej, choć to goście zaczęli spotkanie od prowadzenia 6:0. Jednak czerwono-czarni z każdą kolejną minutą prezentowali się coraz lepiej i zasłużenie schodzili na dużą przerwę przy wyniku 49:41.

W trzeciej partii lublinianie mieli w pewnym momencie już 12 punktów przewagi, ale przyjezdni odrobili tę stratę na początku decydującej kwarty.

Czwarta odsłona trzymała w napięciu praktycznie do ostatnich sekund i przyniosła walkę na zasadzie „cios za cios”. Finalnie zwycięstwo zostało w hali Globus i udany rewanż na „Rottweilerach” za porażkę w pierwszej rundzie stał się faktem.

Polski Cukier Start Lublin – Anwil Włocławek 88:80 (24:22, 25:19, 15:21, 24:18)

Polski Cukier Start Lublin: Durham 18, O’Reilly 16, Gabrić 15, Benson 12, Szymkiewicz 12, Pelczar 5, Szymański 4, Wade 3, Put 3, Karolak

Anwil Włocławek: Garbacz 22, Sanders 17, Kostrzewski 10, Dimec 9, Bell 6, Jõesaar 5, Young 4, Wadowski 4, Łączyński 3

2 komentarze do “Orlen Basket Liga. Lider musiał uznać wyższość Polskiego Cukru Start Lublin