LublinWiadomości

Będą promować bezpieczeństwo w ruchu lotniczym wśród uczniów

Promocja bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży to główne przesłanie porozumienia, które w czwartek, 22 lutego, podpisał Port Lotniczy Lublin z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

– Sprawy bezpieczeństwa w ruchu lotniczym są niezwykle ważne i wymagają prowadzenia szerokich akcji edukacyjnych i informacyjnych wśród pasażerów, ale także wśród przyszłych pasażerów, w tym tych najmłodszych. Dlatego cieszę się, że z naszym partnerem, Kuratorium Oświaty, będziemy współpracować przy projektach, których adresatami będą dzieci i młodzież szkół woj. lubelskiego – mówił prezes Portu Lotniczego Lublina Andrzej Hawryluk.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelskie lotnisko będzie współpracować z Akademią WSEI

Porozumienie o współpracy, które zawarł zarząd portu lotniczego z kuratorium przewiduje realizację szeregu przedsięwzięć, które mają podnieść świadomość znaczenia bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży w województwie lubelskim. Port Lotniczy Lublin będzie m.in. wspierał kuratorium w realizacji działań na rzecz promocji bezpieczeństwa oraz uczestniczył w aktywnościach dotyczących doskonalenia kadr pedagogicznych w zakresie kształtowania kompetencji dzieci i młodzieży.

Będą promować bezpieczeństwo w ruchu lotniczym wśród uczniów
fot. PLL

– Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Konkursy, projekty czy realizowane zajęcia mają na celu zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z transportu lotniczego, ale również uświadomienie zagrożeń wynikających z łamania tych zasad. Takie przypadki, powodowane często źle pojmowanymi żartami, niestety, także się zdarzają. Mam nadzieję, że nasza współpraca pomoże również nauczycielom w podnoszeniu kompetencji i osiąganie celów w zakresie bezpieczeństwa stanie się bardziej efektywne – powiedział p.o. lubelskiego kuratora oświaty Sebastian Płonka.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Z Lublina na majówkę do Turcji? Sezon wakacyjny rozpocznie się na lubelskim lotnisku wyjątkowo wcześnie

Kuratorium Oświaty w Lublinie zobowiązało się m.in. do realizacji wspólnych przedsięwzięć, np. konferencji czy szkoleń, poświęconych szerzeniu świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży, do promowania, również przez zamieszczanie na stronie internetowej kuratorium, działań podejmowanych przez Port Lotniczy Lublin na rzecz promocji bezpieczeństwa w ruchu lotniczym, informowania dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek o akcjach promocyjnych na ten temat.

2 komentarze do “Będą promować bezpieczeństwo w ruchu lotniczym wśród uczniów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *