EdukacjaLublinWiadomości

Uczniowie zaprojektują Lublin przyszłości. Startuje kolejna edycja miejskiego projektu

We wtorek, 20 lutego, rusza nabór do trzeciej edycji miejskiego projektu „Uczeń i uczennica przyszłości” skierowanego do uczniów lubelskich szkół podstawowych.

Celem projektu „Uczeń i uczennica przyszłości” jest rozwój umiejętności technicznych młodych wynalazców, z wykorzystaniem sprzętu zakupionego przez szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza nabór do lubelskich szkół podstawowych. Zapisy będą prowadzone dwuetapowo

Nieodłącznym elementem projektu jest idea FabLabu, czyli majsterkowni, która umożliwia zdobywanie wiedzy poprzez praktykę i eksperymentowanie. Natomiast jedną z  głównych aktywności miejskiej inicjatywy stanowi konkurs „Lublin – moje miasto przyszłości”, w którym uczniowie korzystając z techniki druku 3D, programowania mikrokontrolerów, sprzętu i technik audiowizualnych czy techniki lutowania stworzą wizje Lublina, jako miasta przyszłości.

– W związku ze staraniami Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029, w bieżącej edycji konkursu, dodatkowe punkty otrzymają prace konkursowe przestawiające Lublin, jako miasto kultury – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w kancelarii prezydenta Miasta Lublin.

Projekt skierowany jest do uczniów klas od 6 do 8 szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Każda ze szkół może zgłosić zespół składający się z maksymalnie 10 osób. Rekrutacja do tegorocznej edycji trwa od 20 do 27 lutego.

Nagrodami w konkursie są vouchery pieniężne na doposażenie lub stworzenie majsterkowni w trzech zwycięskich szkołach. Za zajęcie pierwszego miejsca nagroda wynosi aż 25 tys.  zł, drugiego 15 tys. zł, a trzeciego – 10 tys. zł.

Dodatkowo, uczestnicy projektu odbędą wizyty studyjne w siedzibach lubelskich przedsiębiorstw, które na co dzień w swojej działalności wykorzystują rozwiązania z obszaru zaawansowanych technologii.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelska WSPA otwiera laboratorium sztucznej inteligencji

W drugiej edycji tego innowacyjnego projektu wzięło udział aż 56 uczniów i uczennic z ośmiu lubelskich szkół podstawowych.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu oraz informacje o projekcie można znaleźć na stronie przedsiębiorczy.lublin.eu.

fot. Miasto Lublin

3 komentarze do “Uczniowie zaprojektują Lublin przyszłości. Startuje kolejna edycja miejskiego projektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *