EdukacjaLublinWiadomości

Rusza nabór do lubelskich szkół podstawowych. Zapisy będą prowadzone dwuetapowo

W Lublinie ruszają zapisy dla kandydatów do klas pierwszych szkół podstawowych. W tym roku nabór będzie prowadzony dwuetapowo. Dla kandydatów zamieszkujących w obwodzie danej szkoły rozpocznie się on 26 lutego, natomiast dla aplikujących spoza obwodu, a także chcących uczyć się w oddziałach integracyjnych lub oddziale sportowym, 19 marca.

W Lublinie oferta edukacyjna publicznych placówek prowadzonych przez Miasto obejmuje łącznie 43 szkoły podstawowe, z czego 35 funkcjonuje samodzielnych, a 8 w różnego typu zespołach.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli. Do kiedy trzeba złożyć dokumenty?

– Kandydaci do klas pierwszych mogą ubiegać się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych, integracyjnych w szkołach podstawowych nr: 15, 28, 32, 43 i 51, a także oddziału sportowego w Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich – informuje Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

W pierwszej kolejności, od poniedziałku 26 lutego, wnioski zgłoszeniowe będą przyjmowane od kandydatów mieszkających w obwodach poszczególnych szkół. Aplikacje za pośrednictwem Lubelskiego Portalu Oświatowego rodzice będą mogli składać do 11 marca.

Trzy tygodnie później, 19 marca, ruszy rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu. Nabór będzie dotyczył także dzieci chcących uczęszczać do oddziałów integracyjnych oraz kandydatów do oddziału sportowego.

Co istotne, kandydat będzie mógł złożyć tylko jeden wniosek: zgłoszeniowy albo rekrutacyjny.

– Kandydaci, którzy będą przystępowali do rekrutacji na wolne miejsca poza obwodem swojej szkoły lub kandydaci do oddziału integracyjnego, czy oddziału sportowego, nie składają w swoich szkołach obwodowych wniosku zgłoszeniowego – zaznacza Monika Głazik z biura prasowego w kancelarii prezydenta Miasta Lublin.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Największy lubelski żłobek czeka na rozbudowę. Placówka przy ul. Zelwerowicza docelowo pomieści prawie 400 maluchów

Aby zgłosić dziecko do szkoły obwodowej lub uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym, należy wejść na stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego edu.lublin.eu, wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców / kandydatów, a następnie zakładkę: elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych.

Wszystkie szczegóły, terminy i kryteria dotyczące zapisów i rekrutacji do klas I szkół podstawowych dostępne są na stronie Miasta.

 

2 komentarze do “Rusza nabór do lubelskich szkół podstawowych. Zapisy będą prowadzone dwuetapowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *