EdukacjaLublinWiadomości

Paderewski zaprasza przyszłych pierwszoklasistów na dzień otwarty

W najbliższą sobotę, 24 lutego, Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Paderewski otworzy swoje sale i pracownie specjalnie dla przyszłych uczniów i ich rodziców. W godzinach 10.:00-13:00 wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertą szkoły i spotkać z jej nauczycielami – a wszystko w towarzystwie Padiego i Reski, literackich maskotek placówki.

Padi i Reska, bohaterowie napisanej przez pracowników MSP Paderewski książeczki, będą odkrywać szkołę wraz z gośćmi Dnia Otwartego i pokazywać, że nauka to nie tylko książki i zeszyty, ale także doświadczenia i praca zespołowa. Wspólnie z dziećmi wezmą udział w zajęciach naukowych, sportowych i artystycznych; rodzice będą mieli natomiast możliwość posłuchać o realizowanych w szkole programach międzynarodowych. Organizatorzy wydarzenia przewidują dla uczestników liczne gry, zabawy i inne atrakcje.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza nabór do lubelskich szkół podstawowych. Zapisy będą prowadzone dwuetapowo

MSP Paderewski posiada status autoryzowanej szkoły International Baccalaureate (IB Word School – Szkoła Światowa IB) realizującej programy Primary Years Programme (od 2019 roku), Middle Years Programme (od 2003 roku). Jako szkoła prywatna nie jest objęta standardowym trybem rekrutacji, konieczne jest indywidualne zgłoszenie dziecka. W tym roku termin przesyłania kwestionariuszy upływa 27 lutego.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie internetowej szkoły.

fot. MSP Paderewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *