EdukacjaLublinWiadomości

Rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli. Do kiedy trzeba złożyć dokumenty?

W poniedziałek, 26 lutego, rozpocznie się rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Na złożenie dokumentów rodzice przyszłych przedszkolaków będą mieli niespełna dwa tygodnie.

Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych w Lublinie rozpocznie się 26 lutego i potrwa do 8 marca. Rodzice będą mogli wybrać maksymalnie 7 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku należy wskazać w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Największy lubelski żłobek czeka na rozbudowę. Placówka przy ul. Zelwerowicza docelowo pomieści prawie 400 maluchów

Co istotne, o przyjęciu dziecka nie będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Rekrutacja dotyczy kandydatów zamieszkałych na terenie Lublina i jest prowadzona w oparciu o kryteria ustawowe oraz gminne.

Wśród kryteriów ustawowych znajduje się m.in. wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność rodziców kandydata, czy samotne wychowywanie kandydata w rodzinie.

Natomiast wśród kryteriów gminnych pod uwagę będzie brane m.in. to czy rodzice bądź opiekuni prawni rozliczają się w w Pierwszym lub Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie, a także czy rodzeństwo kandydata uczęszcza do tej samej placówki.

Jak mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania, na rok szkolny 2024/2025 w miejskich placówkach na przedszkolaków będzie czekało łącznie ponad 10,5 tys. miejsc.

Oferta dotyczy 58 przedszkoli publicznych, 2 zespołów przedszkolnych, 3 przedszkoli w zespołach szkół, 2 przedszkoli w zespołach szkolno-przedszkolnych, 36 oddziałów przedszkolnych w 22 szkołach podstawowych oraz oddziałach przedszkolnych w dwóch specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Miejsca na przedszkolaków będą czekały również w 2 przedszkolach integracyjnych, przedszkolu specjalnym nr 11 przy ul. Młodej Polski oraz w 3 przedszkolach pracujących w oparciu o metodę Marii Montessori (w tym m.in. w Przedszkolu nr 18, ul. Lipowej).

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znamy laureatów plebiscytu na najbardziej absurdalną szkolną regułę. Lubelska szkoła znalazła się na podium

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego dostępnego za pośrednictwem strony lublin.eu.

Szczegółowe informacje na temat terminów, zasad i kryteriów rekrutacji dostępne są pod tym linkiem.

fot. Miasto Lublin

Jeden komentarz do “Rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli. Do kiedy trzeba złożyć dokumenty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *