LublinWiadomości

Darmowe karnety na basen dla „Rodzin Trzy Plus”

Darmowy dostęp do pływalni w Lublinie dla beneficjentów Programu „Rodzina Trzy Plus” na nowo otwarty. Już od najbliższego piątku, 6 października, kwalifikujące się rodziny mogą odbierać bezpłatne karnety.

Lublin kontynuuje swoją inicjatywę wsparcia dla dużych rodzin w ramach programu „Rodzina Trzy Plus”. Od najbliższego piątku, 6 października, rozpocznie się wydawanie darmowych karnetów na korzystanie z basenów w miejskich placówkach oświatowych.

Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, podkreśla, że program ten od lat cieszy się dużym uznaniem wśród lubelskich rodzin. Niemal 92% uprawnionych mieszkańców miasta korzysta już z Kart „Rodzina Trzy Plus”. Udogodnienia wynikające z udziału w programie obejmują nie tylko dostęp do basenów, ale również zniżki na różnorodne usługi i produkty.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży wyrośnie w miejscu Domu Kultury Kolejarza

By skorzystać z tej formy wsparcia, niezbędne jest posiadanie ważnej Karty „Rodzina Trzy Plus”. Limit na rodzinę to trzy darmowe karnety, które będą ważne aż do końca czerwca 2024 roku. Należy podkreślić, że karnety wydane na poprzedni sezon nie będą przedłużane.

Zainteresowani mogą zgłaszać się po odbiór karnetów już od najbliższego piątku, 6 października, od godziny 8.00 do Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 23. Liczba karnetów jest ograniczona, a ich wydawanie będzie odbywać się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Warto zauważyć, że uprawnienia do odbioru karnetów ma jedynie osoba pełnoletnia będąca członkiem uprawnionej rodziny. W specjalnych przypadkach mogą to być również dziadkowie czy pełnoletnie rodzeństwo, pod warunkiem przedstawienia stosownego upoważnienia.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lublin kontynuuje walkę z wadami wzroku wśród młodych uczniów

Karnety są ważne wyłącznie po okazaniu Karty „Rodzina Trzy Plus”. Do tej pory Miasto wydało już ponad 5 tysięcy darmowych wejściówek na baseny.

Poniżej prezentujemy wykaz placówek oferujących bezpłatne wejście na basen w okresie wrzesień 2023 – czerwiec 2024:

Darmowe karnety na basen dla "Rodzin Trzy Plus"
fot. materiały prasowe | Darmowe karnety na basen dla uczestników programu „Rodzin Trzy Plus”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *