LubartówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Zamiast zwrócić dług, ranił znajomego nożem

Do dramatycznego zdarzenia doszło w ostatni weekend w gminie Uścimów (powiat lubartowski). 36-letni mężczyzna kilkukrotnie pchnął nożem swojego znajomego. Powodem był nierozliczony dług.

W minioną sobotę na terenie gminie Uścimów doszło do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie. Około godziny 17:00, do centrum powiadamiania ratunkowego wpłynęło alarmujące zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców powiatu lubartowskiego został brutalnie zaatakowany nożem.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 34-letni mieszkaniec gminy Uścimów zjawił się u swojego znajomego, gdyż chciał odzyskać dług w wysokości 200 złotych. Jednak sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli. W trakcie gwałtownej wymiany zdań 36-latek sięgnął po nóż kuchenny i zaatakował nim swojego gościa zadając mu liczne ciosy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rzucił nożem w policjantów. 48-latek odpowie też za zniszczenia i groźby wobec sąsiadów

Poszkodowany 34-latek z poważnymi obrażeniami ciała został niezwłocznie przetransportowany do szpitala. W międzyczasie mundurowi zatrzymali podejrzanego, który jak się okazało był pijany. Badanie wykazało, że we krwi miał blisko 1,5 promila alkoholu. Napastnik trafił do aresztu.

Decyzją Sądu Rejonowego w Lubartowie, mężczyzna pozostanie w areszcie przez co najmniej trzy miesiące. Ostateczna kara za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zostanie określona przez sąd w dalszym etapie postępowania.

fot. pixababy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *