Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Rzucił nożem w policjantów. 48-latek odpowie też za zniszczenia i groźby wobec sąsiadów

48-latek z gminy Chodel, który uszkodził samochód i sklepowe drzwi, a także groził śmiercią sąsiadom i policjantom, trafi na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Mężczyzna rzucił również nożem w interweniujących na miejscu mundurowych.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu opolskiego. 48-letni mieszkaniec gminy Chodel najpierw uszkodził drzwi sklepu i samochód, a później kierował groźby karalne wobec sąsiadów i policji.

Wszystko zaczęło się od awantury domowej, o której policja dowiedziała się z telefonu.

Nie minęło dużo czasu, a dyżurny dostał kolejne zgłoszenie. Tym razem o tym, że mężczyzna uszkodził samochód i grozi sąsiadowi. Na miejsce szybko dotarli policjanci z Poniatowej, gdzie zastali wystraszonych mieszkańców i 48-latka, który był wyraźnie agresywny.

– Policjanci ustalili, że 48-latek z gminy Chodel dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych do sklepu, jak również samochodu osobowego za pomocą metalowej rurki. Spowodowane przez niego straty oszacowano na 3000 złotych – mówi aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Skonfliktowany z sąsiadem mężczyzna, groził mu pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia. Ale to nie koniec – podczas interwencji, 48-latek rzucił w policjantów nożem. Zaatakował ich również werbalnie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ugodziła nożem swojego partnera. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Po zatrzymaniu, mężczyzna usłyszał cztery zarzuty, w tym uszkodzenia mienia, grożenia śmiercią i uszkodzeniem mienia oraz kierowania gróźb karalnych wobec policjantów. W czwartek sąd orzekł, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

48-letniemu mieszkańcowi gminy Chodel grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze do “Rzucił nożem w policjantów. 48-latek odpowie też za zniszczenia i groźby wobec sąsiadów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *