LublinWiadomości

Plan dla Dzielnic. Ruszają warsztaty dla mieszkańców Śródmieścia i Sławina

Rozpoczynają się zapisy na nadchodzące warsztaty w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Tym razem głos w kwestii rozwoju miasta mają mieszkańcy dzielnic Śródmieście i Sławin.

– Na zaplanowanych w najbliższym czasie warsztatach omówimy wyzwania stojące przed lokalnymi społecznościami dzielnic Śródmieście i Sławin. Zachęcam do udziału w spotkaniach wszystkich zainteresowanych przyszłością tych części miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wydarzenia stanowią część szerszej inicjatywy skupionej na strategii rozwojowych różnych części Lublina.

Pierwsze z zapowiadanych spotkań odbędzie się w centrum miasta, w dzielnicy Śródmieście. Wydarzenie zaplanowane jest na środę, 11 października, o godzinie 17:00. Lokalizacja to sala numer 3 w Ratuszu przy placu Łokietka 1. Aby się zapisać, należy uzupełnić formularz dostępny online. Termin zgłoszeń upływa 10 października.

Kolejne warsztaty skierowane są do mieszkańców dzielnicy Sławin. Spotkanie odbędzie się 25 października, również o godzinie 17:00, w siedzibie Rady Dzielnicy Sławin, przy ul. Sławinkowskiej 50, w Zespole Szkół nr 12. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny online, a zapisywać się można do 24 października.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży wyrośnie w miejscu Domu Kultury Kolejarza

Te wydarzenia są finałową częścią serii działań mających na celu wypracowanie spójnych strategii dla poszczególnych dzielnic, które posłużą do przygotowania ostatecznego dokumentu – „Planu dla Dzielnicy”.

Podczas warsztatów będzie możliwość korzystania z tłumacza języka migowego. Osoby zainteresowane tą opcją muszą zgłosić swoją potrzebę najpóźniej trzy dni przed planowanym wydarzeniem, do godziny 14:00. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 81 466 25 54 lub drogą mailową na adres: [email protected].

Najnowsze informacje dotyczące projektu „Plan dla Dzielnic” można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *