LublinNa sygnaleWiadomości

Zaatakował nożem ratownika medycznego w lubelskim szpitalu

42-letni letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany, po tym jak zaatakował nożem ratownika medycznego, który wcześniej udzielił mu pomocy. Zdarzenie miało miejsce w środę po południu na SOR jednego z lubelskich szpitali, gdzie ratownicy przywieźli mężczyznę, znajdującego się pod wpływem narkotyków.

Po przyjeździe na oddział, mężczyzna był bardzo agresywny, pluł, wyzywał i kierował groźby karalne wobec personelu medycznego. W pewnym momencie wyciągnął nóż i próbował ugodzić nim jednego z ratowników. Dzięki szybkiej reakcji innych pracowników szpitala atak został powstrzymany, a ratownik nie doznał obrażeń.

Napastnik został obezwładniony i przekazany w ręce policji, która przesłuchała świadków zdarzenia i zabezpieczyła dowody w sprawie. 42-latek odpowie teraz za szereg zarzutów, w tym usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, groźby karalne, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Usiłowanie zabójstwa w Poniatowej. 25-letni nożownik zatrzymany

Po przesłuchaniu przez prokuratura, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *