WiadomościZ regionuZamość

Okradł plażowiczki, gdy poszły popływać

Policjanci zatrzymali 45-latka, który w sobotę okradł dwie plażowiczki wypoczywające nad zamojskim zalewem. Sprawca wykorzystał moment, gdy poszły się kąpać pozostawiając na leżakach swoje torebki wraz z ich zawartością. Wartość strat kobiety oszacowały na łączną kwotę blisko 13 tysięcy złotych.

Dwie młode plażowiczki wypoczywające w sobotnie popołudnie nad zamojskim zalewem postanowiły wejść do wody. Na leżakach pozostawiły bez nadzoru swoje torebki wraz z ich bogatym wyposażeniem. Po koło 20 minutach wróciły z kąpieli i zauważyły, że ich rzeczy zniknęły.

– 25-latce zginęło 120 złotych, dokumenty, karta bankomatowa, klucze do auta i mieszkania, torebka warta 3,5 tysiąca złotych, okulary, markowy portfel oraz akcesoria i ubranka jej kilkuletniego dziecka – wymienia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.

Jej 26-letnia znajoma straciła z kolei pieniądze, dokumenty, słuchawki bezprzewodowe, warty 6 tysięcy złotych telefon oraz markową torebkę.

Wartość strat kobiety oszacowały na łączną kwotę blisko 13 tysięcy złotych.

Moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci zobaczyli na nagraniach jak mężczyzna w średnim wieku, wykorzystując nieobecność kobiet, zabiera pozostawione na leżakach wartościowe przedmioty i odjeżdża rowerem.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni z zamojskiej komendy ustalili dane personalne złodzieja. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna zaniósł zrabowane przedmioty do kolegi. Wcześniej za ukradzione pieniądze kupił alkohol.

– Do sprawy został zatrzymany również 41-latek, u którego w mieszkaniu policjanci odnaleźli większość skradzionych rzeczy między innymi torebki, słuchawki oraz portfel. Odzyskany został też telefon komórkowy – mówi rzecznik zamojskiej policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Okradali sklepy w Puławach. Teraz posiedzą

45-letni sprawca kradzieży został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj przedstawiono mężczyźnie zarzuty. W czasie przesłuchania podejrzany przyznał, że okradł obie pokrzywdzone kobiety. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy o rzeczach, które mamy ze sobą. Nie zabierajmy na plażę wartościowych przedmiotów i najważniejsza zasada – rzeczy osobistych nawet na chwilę nie zostawiajmy bez nadzoru – apeluje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

okradł plażowiczki nad zamojskim zalewem
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *