EdukacjaLublinWiadomości

UMCS zamyka pierwszy etap rekrutacji. Psychologia, Kryminologia, Public Relations wśród najbardziej obleganych kierunków

Największa lubelska uczelnia UMCS, zakończyła właśnie pierwszy etap rekrutacji na rok akademicki 2023/24. W tegorocznym naborze największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszy się Psychologia, Kryminologia, Public Relations i Zarządzanie Informacją.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na nadchodzący rok akademicki przygotował 5000 miejsc na pierwszym roku studiów magisterskich i pierwszego stopnia. Oferta uczelni obejmuje blisko 90 kierunków i ponad 300 specjalności dostępnych na dwunastu wydziałach.

Rejestracja kandydatów zakończyła się 8 lipca, a zainteresowanie przerosło oczekiwania – w systemie rekrutacyjnym zapisało się ponad 16 tysięcy kandydatów.

Najbardziej pożądanym kierunkiem okazała się psychologia – o każde miejsce na tym kierunku ubiegało się aż 11,8 osób. Zaraz za nią znalazła się kryminologia, gdzie na jedno miejsce przypadało 10,4 kandydatów. Public relations i zarządzanie informacją z 8,75 kandydatami na miejsce również znajdują się wśród najbardziej obleganych kierunków.

Top 10 kierunków cieszących się największym zainteresowaniem zamykają: anglistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, jazz i muzyka estradowa, administracja i zarządzanie publiczne oraz grafika, gdzie o jedno miejsce ubiegało się około sześciu kandydatów.

Należy podkreślić, że ofertą UMCS zainteresowało się niemal 1,5 tysiąca obcokrajowców, przede wszystkim z Ukrainy, ale także z kontynentu afrykańskiego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 19 młodych naukowców z lubelskich uczelni z ministerialnym wsparciem

Kandydaci mają teraz czas do 13 lipca na zdanie egzaminów wstępnych na wybranych kierunkach, takich jak jazz i muzyka estradowa, grafika, czy logopedia. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 14 lipca, a do 21 lipca kandydaci będą mieli czas na dostarczenie dokumentów.

Jeżeli jakieś miejsca pozostaną niewypełnione po pierwszej turze, kolejne listy z nazwiskami zakwalifikowanych osób zostaną ogłoszone 25 lipca.

fot. wikimedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *