EdukacjaLublinWiadomości

Studenci Uniwersytetu Medycznego otrzymali stypendia ministra zdrowia

Jak co roku minister zdrowia wyróżnił studentów uczelni medycznych wykazujących się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub sportowymi. Wśród laureatów znalazło się aż 13 studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Podczas spotkania, które odbyło się we wtorek, 4 czerwca, studenci odebrali gratulacje i dyplomy od rektora UM, prof. Wojciecha Załuski.

Stypendium Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia naukowe lub sportowe mogą otrzymać m.in. autorzy lub współautorzy monografii naukowej, autorzy artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach naukowych lub recenzowanych materiałach z konferencji międzynarodowych. Za istotne osiągnięcia uznaje się również udział w projekcie badawczym o wysokim poziomie innowacyjności. Stypendystami zostają także studenci, którzy m.in. stanęli na podium w uniwersjadzie, akademickich mistrzostwach świata, akademickich mistrzostwach Europy, czy Europejskich Igrzyskach Studentów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Najlepsi studenci otrzymali stypendia od marszałka (zdjęcia)

W wtorek, 4 czerwca br., w Sali Senackiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyło się spotkanie ze świeżo upieczonymi stypendystami i stypendystkami. Listy gratulacyjne i dyplomy studentom i studentkom wręczył rektor UM prof. Wojciech Załuska. Rektor pogratulował laureatom sukcesów i zaznaczył, że jest to wyróżnienie dla całego uniwersytetu.

Warto podkreślić, że na 50 wszystkich przyznanych w tym roku stypendiów z całej Polski, aż 13 trafiło do studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– Jest to dla mnie spore wyróżnienie. Nagroda została mi przyznana za publikacje naukowe. Planuję wykorzystać te środki m.in. na wyjazdy na konferencje – mówi stypendysta Michał Szymoniuk, student VI roku kierunku lekarskiego.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Młodzi i uzdolnieni z miejskimi stypendiami (lista)

– Stypendium otrzymałam za działalność naukową podczas studiów. Ta nagroda to świetny początek drogi naukowej i motywacja do dalszego działania – dodaje z kolei stypendystka Sara Moqbil, studentka VI roku kierunku lekarskiego.

Wniosek o nagrodzenie studenta składa rektor danej uczelni. Stypendium jest przyznawane na rok akademicki, a jego maksymalna wysokość wynosi 17 tys. zł.

fot. Olga Matosiuk

Jeden komentarz do “Studenci Uniwersytetu Medycznego otrzymali stypendia ministra zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *