EdukacjaLublinWiadomości

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na uczniów czeka ponad 2,8 tys. miejsc

Na absolwentów podstawówek w lubelskich liceach i technikach czeka łącznie 2861 miejsc. Rekrutacja potrwa do 21 czerwca, a listy przyjętych kandydatów zostaną opublikowane 5 lipca.

Prowadzone przez Miasto szkoły ponadpodstawowe przygotowały dla przyszłych pierwszoklasistów łącznie 2861 miejsc w 92 oddziałach.

1773 miejsc czeka na absolwentów podstawówek w 58 oddziałach liceów ogólnokształcących z czego 1280 w 40 oddziałach liceów ogólnokształcących samodzielnych i 448 miejsc w zespołach szkół. Ponadto, na przyszłych licealistów przygotowano 45 miejsc w 3 oddziałach liceum mistrzostwa sportowego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelskie Liceum chce przyciągnąć przyszłych vlogerów i influencerów

Z kolei w technikach dostępnych jest 800 miejsc w 25 oddziałach, a w branżowych szkołach I stopnia – przygotowano miejsca dla 288 kandydatów.

Dodatkowo, jak mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina, w ofercie znajduje się też oddział międzynarodowy w I LO im. Stanisława Staszica oraz klasy przygotowania wojskowego w XIV LO ZSO nr 1 im. Zbigniewa Herberta.

– Planowane jest również uruchomienie oddziałów przygotowania wojskowego w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w Lublinie – dodaje Banach.

W rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 kandydat do klasy I szkoły ponadpodstawowej może wybrać maksymalnie trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w danej szkole.

Na aplikujących do klasy międzynarodowej, klas dwujęzycznych, klas sportowych, oddziałów przygotowania wojskowego czeka dodatkowy sprawdzian kompetencji językowych lub sprawności fizycznej.

Z kolei wybierając szkołę techniczną lub branżową, kandydat musi wykonać badania o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu.

– Badania można wykonać bezpłatnie w Ośrodkach Medycyny Pracy, na podstawie skierowania wystawionego przez szkołę – mówi Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelskie szkoły średnie wyróżnione w rankingu Perspektywy 2024

Rekrutacja potrwa do 21 czerwca, listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia zostaną opublikowane 5 lipca, natomiast rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 19 lipca.

Pełna oferta szkół ponadpodstawowych, kalendarz rekrutacji i szczegóły dotyczące postępowania rekrutacyjnego dostępne są na stronie edu.lublin.eu.

fot. Miasto Lublin

Jeden komentarz do “Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na uczniów czeka ponad 2,8 tys. miejsc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *