Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Nieletni pobili 14-latka. Powodem była zazdrość o dziewczynę

Dzielnicowi z Zamościa wytropili i zatrzymali dwóch 16-latków podejrzanych o pobicie małoletniego. Incydent miał miejsce w centrum miasta na ulicy Peowiaków, gdzie dwaj młodzi ludzie brutalnie zaatakowali 14-letniego chłopca. Motyw? Zwykła zazdrość.

Do ataku doszło w niedzielne popołudnie w Zamościu. Siedzący na ławce 14-latek z powiatu tomaszowskiego został napadnięty przez dwóch 16-latków. Powodem była zazdrość o koleżankę, która siedziała obok chłopca.

Napastnik przewrócił 14-latka na ziemię, a następnie zaczął bić go pięściami w głowę. Drugi ze sprawców, mimo iż nie był tak agresywny, również brał czynny udział w pobiciu. Gdy tylko zorientowali się, że ktoś wezwał policję, obaj uciekli.

Pobity chłopiec musiał zostać przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życie i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z Zamościa natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali jednego z napastników, 16-latka z gminy Sułów. Przyznał się on do udziału w ataku, a także ujawnił, że motywem jego działania była zazdrość o dziewczynę. Po przesłuchaniu, został przekazany pod opiekę swojego prawnego opiekuna.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 30-latek z Chełma odpowie za czynną napaść na ratownika medycznego

Dwa dni później, dzięki uzyskanej informacji, policja zatrzymała drugiego sprawcę, 16-latka z Zamościa, ukrywającego się na terenie jednej z podzamojskich miejscowości . I on usłyszał zarzuty dotyczące udziału w pobiciu.

– Zgromadzone w tej sprawie materiały, z uwagi na wiek sprawców, zostały już przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych losach nastolatków – mówi aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

2 komentarze do “Nieletni pobili 14-latka. Powodem była zazdrość o dziewczynę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *