ŁęcznaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Garbatówka: Nietrzeźwy z zakazem kierowania wiózł syna skuterem

W Garbatówce (powiat łęczyński) 39-letni kierowca motoroweru został zatrzymany przez łęczyńską drogówkę. W organizmie miał ponad promil alkoholu i nielegalnie kierował skuterem. Na dodatek, w takim stanie przewoził swojego 14-letniego syna.

W Garbatówce (gmina Cyców) doszło wczoraj do zaskakującego zatrzymania. Funkcjonariusze łęczyńskiej drogówki zauważyli motorowerzystę i postanowili przeprowadzić rutynową kontrolę. Jak się okazało, decyzja ta była bardziej niż trafna.

Kiedy 39-letni mieszkaniec gminy Cyców zauważył zbliżający się radiowóz, zamiast zatrzymać się, wjechał skuterem na teren jednej z posesji i próbował zbiec. Policjanci jednak błyskawicznie zareagowali i zatrzymali go. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Ale to nie wszystko…

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi – informuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Razem z zatrzymanym mężczyzną skuterem podróżował również jego 14-letni syn.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jechała skuterem mając 2 promile. Zamiast kierownicy trzymała puszkę z piwem

39-latek wkrótce stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zostanie on również pociągnięty do odpowiedzialności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “Garbatówka: Nietrzeźwy z zakazem kierowania wiózł syna skuterem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *