LublinWiadomości

Trwają zdjęcia do serialu „Matylda”. Przewidziane utrudnienia w ruchu

Zaplanowane na najbliższe dni zdjęcia do nowego serialu „Matylda” spowodują utrudnienia w komunikacji na terenie Starego Miasta. Zmiany dotyczą zarówno ruchu ulicznego, jak i dostępności miejsc parkingowych. Co więcej, w poniedziałek, 18 września, odbędą się nocne ujęcia z użyciem pirotechniki.

Zacznijmy od tego, że producenci serialu „Matylda” wybrali na plan zdjęciowy urokliwe zakamarki lubelskiego Starego Miasta. W związku z tym, kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na nadchodzące dni. Związane z pracami ekipy filmowej utrudnienia w ruchu wystąpią  na obszarze Starego Miasta w dniach 16 i 20 września oraz 25-26 września.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lublin znów pojawi się na ekranie. Trwają zdjęcia do serialu historycznego „Matylda”

Najpierw w sobotę, 16 września, zamknięte zostaną wybrane miejsca do zaparkowania. Konkretnie, na ulicy Kowalskiej, od placu Zamkowego do ulicy Furmańskiej, nie będzie można zostawić auta. Podobna sytuacja będzie miała miejsce na parkingu przy ulicy Podwale w obrębie strefy płatnego parkowania.

Ale to nie wszystko. Produkcja serialu będzie miała miejsce także w innych częściach centrum – włączając w to ulice Rynek, Ku Farze, Rybna, Złota czy Jezuicka. W tych rejonach również można spodziewać się utrudnień, zwłaszcza jeśli korzystasz z systemu płatnego parkowania.

Co więcej, producenci zaplanowali również nocne ujęcia. W poniedziałek, 18 września, w nocy na terenie Skansenu realizowane będą sceny filmowe z udziałem materiałów pirotechnicznych. Choć efekty pirotechniczne mogą być zauważalne z głównych tras wszystko odbędzie się pod ścisłą kontrolą. O działaniach zostały poinformowane właściwe służby.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej. Trwa budowa ul. Bliskiej

Serial historyczno-przygodowy „Matylda” reżyseruje Krzysztof Lang. Produkcja opowiada historię młodej dziewczyny ukazaną na tle społeczno-politycznym drugiej połowy XIX wieku. W tle rozgrywają się historyczne wydarzenia, takie jak powstanie styczniowe, kolaboracja z zaborcą, emigracja zarobkowa czy emancypacja kobiet. Tytułowa, 17-letnia bohaterka, jest córką powstańca, zamożnego ziemianina zesłanego na Sybir. Jej buntownicza natura sprawia, że musi szukać pomocy u najbliższej rodziny w majątku na wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *