LublinWiadomości

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej. Trwa budowa ul. Bliskiej

Od środy, 13 września, zaczyna obowiązywać trzeci etap tymczasowej organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej. Prowadzone prace i wynikające stąd utrudnienia, to element inwestycji związanej z budową ul. Bliskiej.

Zaczynając od jutra, na ul. Wojciechowskiej wprowadzone zostaną nowe regulacje ruchu. Odcinek między ulicami Bohaterów Monte Cassino i Bliską zostanie zwężony, a ruch sterowany sygnalizacją świetlną będzie odbywał się wahadłowo.

ul. Wojciechowska na odcinku prowadzonych prac nadal będzie zamknięta dla ruchu. Wyjątek stanowią pojazdy komunikacji miejskiej oraz dojazd do posesji i dla mieszkańców ul. Bliskiej, gdzie ruch będzie utrzymany jako dwukierunkowy. Takie utrudnienia potrwają do końca września.

Prace na ul. Wojciechowskiej to element inwestycji związanej z budową ul. Bliskiej. Jej zakres obejmuje przebudowę ul. Wojciechowskiej w obrębie istniejącego skrzyżowania. Jak do tej pory przebudowano już infrastrukturę podziemną, poszerzono jezdnię od strony zakładów Polfa S.A. oraz wybudowano chodniki i zjazdy. Teraz drogowcy przystąpią do budowy kanalizacji deszczowej i pozostałych prac drogowych.

Budowa ul. Bliskiej uwzględnia pełen zakres prac związanych z modernizacją infrastruktury. Nowa droga będzie miała jezdnię o szerokości 6 m . Planowany jest również chodnik o szerokości 2 metrów oraz 14 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami, a także plac do zawracania samochodów. Dla obsługi przyległego terenu wykonywanych jest ponadto 9 dojazdów do strefy zamieszkania.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 10. Edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Mieszkańcy wybiorą spośród 137 projektów

Oprócz tego powstanie połączenie piesze łączące ul. Bliską z ul. Nałęczowską w postaci schodów z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami. Prace obejmują także budowę nowego oświetlenia, kanału technologicznego oraz kanalizacji wodociągowej i sanitarnej.

Wykonawcą budowy jest Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A. i Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 17,8 mln zł.

Nową ulicą pojedziemy na początku 2024 roku.

fot. Google Street View

4 komentarze do “Zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej. Trwa budowa ul. Bliskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *