LublinWiadomości

Modernizacja ul. Nadbystrzyckiej. Kluczowy odcinek na celowniku drogowców

W najbliższy weekend drogowcy przystąpią do wymiany nawierzchni ul. Nadbystrzyckiej. Na czas prowadzonych prac zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. 

Odliczanie do gruntownej renowacji jednego z kluczowych odcinków ul. Nadbystrzyckiej już się rozpoczęło. Drogowcy zamierzają odświeżyć fragment ulicy od skrzyżowania z ul. Głęboką aż do ul. Zana. Zadbają również o poprawę stanu przylegających do niej skrzyżowań, z wyłączeniem miejsca, gdzie krzyżują się ulice Głęboka i Zana.

Już w najbliższą sobotę, 16 września, o godzinie 5:00 rano rozpocznie się pierwsza faza prac. Obejmuje ona wyłączenie z ruchu jezdni w stronę ul. Zana. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu przez ulice Głęboką, Filaretów i Zana. Dla poruszających się w kierunku przeciwnym – w stronę centrum miasta – organizacja ruchu pozostanie bez zmian. Takie rozwiązanie będzie obowiązywało do 23 września, kiedy to zakończy się odnawianie połowy jezdni.

Komunikacja miejska będzie kursować po zmienionych trasach, zgodnie z wyznaczonymi objazdami.

Drugi etap modernizacji, który rozpocznie się 24 września, skoncentruje się na odświeżeniu drugiej połowy jezdni, tym razem w kierunku centrum. Ruch w tym kierunku pozostanie utrzymany, ale kierowcy będą kierowani na przewiązkę między jezdniami na wysokości ul. Kredowej. Stąd, będą kontynuować jazdę pasem „pod prąd” aż do ul. Głębokiej.

Na koniec całego przedsięwzięcia, drogowcy przeprowadzą również aktualizację oznakowania na ul. Nadbystrzyckiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w organizacji ruchu na ul. Wojciechowskiej. Trwa budowa ul. Bliskiej

Pomimo tymczasowych niedogodności, prace te są niezbędne dla poprawy stanu nawierzchni na odcinku o długości ponad 900 m.

Jeśli więc planujecie przejazd tym odcinkiem, lepiej zaplanować alternatywną trasę lub uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia pojawią się już w najbliższą sobotę!

Jeden komentarz do “Modernizacja ul. Nadbystrzyckiej. Kluczowy odcinek na celowniku drogowców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *