KrasnystawNa sygnaleWiadomościZ regionu

Wypadek podczas pracy w polu w gminie Rudnik. Interweniował śmigłowiec LPR

Do wypadku doszło wczoraj po południu na terenie gminy Rudnik. 48-letni rolnik podczas pracy na polu włożył rękę do podczepionej do ciągnika pracującej prasy. 

Wczoraj, około godziny 14:00, mundurowi z krasnostawskiej jednostki zostali wezwani na miejsce wypadku, do którego doszło podczas prac polowych wykonywanych na terenie gminy Rudnik.

– Według wstępnych ustaleń 48-letni mieszkaniec tej gminy wykonywał prace polowe ciągnikiem z podczepioną prasą. W wyniku niezachowania ostrożności, doznał poważnego urazu ręki – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Na miejscu interweniowała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowanego natychmiast zabrano do lubelskiego ośrodka medycznego, gdzie jest poddawany dalszym badaniom i leczeniu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczne wyprzedzanie na DK-63. Zdemolowany ciągnik i dwie osoby w szpitalu

Policjanci obecnie analizują wszystkie okoliczności, które przyczyniły się do tego dramatycznego wydarzenia. Policja apeluje o rozwagę oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

– Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia – mówi rzeczniczka krasnostawskiej Policji.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “Wypadek podczas pracy w polu w gminie Rudnik. Interweniował śmigłowiec LPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *