Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Znaczne ilości narkotyków znalezione w domu 37-latka z Zamościa

Policjanci z zamojskiej komendy policji znaleźli w domu 37-letniego mieszkańca Zamościa znaczne ilości narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli blisko pół kilograma mefedronu i marihuanę, z której można by przygotować 400 pakietów dilerskich.

Zamojscy kryminalni od jakiegoś czasu monitorowali działania pewnego 37-letniego mieszkańca Zamościa. Podejrzewali, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości narkotyków. Ich domysły okazały się zaskakująco trafne.

Po otrzymaniu zgody na przeszukanie, mundurowi zapukali do domu 37-latka. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli narkotyki zamknięte w plastikowych pojemnikach schowanych w meblach oraz w kuchennej lodówce.

– Łącznie kryminalni w mieszkaniu 37-latka odnaleźli i zabezpieczyli marihuanę, z której można byłoby wykonać prawie 400 porcji dilerskich tego narkotyku oraz ponad 450 gramów mefedronu. Znaleźli też elektroniczną wagę, przedmioty służące do uprawy konopi innych niż włókniste oraz gotówkę – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Zabezpieczone substancje natychmiast trafiły do laboratorium policyjnego, a ich właściciel został zatrzymany i oprowadzony do Prokuratury. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste oraz substancji psychotropowej – w tym wypadku mefedronu. Sąd Rejonowy w Zamościu na wniosek policji i prokuratury zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kolejna operacja antynarkotykowa Policji w regionie. Wpadło trzech mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego (wideo)

To nie pierwszy raz, kiedy 37-latek ma kłopoty z prawem. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa, więc teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

– Zgodnie z przepisami posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychoaktywnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10 – mówi aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Znaczne ilości narkotyków znalezione w domu 37-latka z Zamościa
fot. Policja | Znaczne ilości narkotyków znalezione w domu 37-latka z Zamościa
Znaczne ilości narkotyków znalezione w domu 37-latka z Zamościa
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *