Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Sławatycze. 59-latek podejrzany o zabicie znajomego. Grozi mu dożywocie

Zarzut zabójstwa usłyszał zatrzymany przez policję 59-letni mieszkaniec gminy Sławatycze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca kilkakrotnie ugodził nożem swojego znajomego. W wyniku odniesionych obrażeń 78-latek zmarł. Wczoraj wobec 59-latka sąd zastosował areszt tymczasowy. Grozi mu dożywocie.

W poniedziałek, 4 marca, po południu dyżurny wisznickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny znalezionego w swoim mieszkaniu na terenie gminy Sławatycze, który prawdopodobnie nie żyje.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zabójstwo 23-latka na lubelskich Bronowicach. Podejrzany to rówieśnik ofiary

Jak informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy policji w Białej Podlaskiej, już wstępne ustalenia wskazywały, że do śmierci 78-latka mogły przyczynić się osoby trzecie. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca zadał 78-latkowi kilka ciosów nożem w okolicę twarzy, szyi i klatki piersiowej.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Śledczy ustalili, że udział w zdarzeniu może mieć 59-letni mieszkaniec gminy Sławatycze. Tego samego dnia zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia.

– W chwili zatrzymania 59-latek przebywał poza miejscem swojego zamieszkania i był nietrzeźwy – przekazała nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zaatakował młotkiem 67-latka, który odwiedził jego dziewczynę. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa

Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa. Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “Sławatycze. 59-latek podejrzany o zabicie znajomego. Grozi mu dożywocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *