niedziela, 28 czerwca, 2026
LublinNa sygnaleWiadomości

Znęcał się nad własnymi rodzicami. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Trzymiesięczny pobyt w areszcie – taki środek zapobiegawczy zastosował sąd wobec 39-letniego mieszkańca Lublina, który przez długi czas znęcał się nad swoimi rodzicami. Mężczyzna był agresywny i wszczynał awantury – często pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Interwencja policji rozpoczęła się od zgłoszenia dotyczącego przemocy domowej w jednym z mieszkań na terenie Lublina. Funkcjonariusze z „siódemki” dostali informację, że w rodzinie od dłuższego czasu dochodzi do przemocy, a zachowanie 39-latka stwarza zagrożenie dla jego najbliższych.

Podczas prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna regularnie stosował wobec swoich rodziców przemoc psychiczną i fizyczną.

– Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca wielokrotnie wszczynał awantury domowe, podczas których był wulgarny i agresywny, jego zachowanie nasilało się po spożyciu alkoholu – informuje podinspektor Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

39-latek usłyszał już zarzut znęcania się nad rodziną. Sprawa trafiła do sądu, który zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do mieszkańców o reagowanie na podobne sytuacje. – Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – reaguj. Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie – podkreśla podinspektor Gołębiowski. Policjanci przypominają, że mają prawo wydać wobec osoby stosującej przemoc nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania lub zakaz zbliżania się do niego.

Fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *