Na sygnaleOpole LubelskieWiadomościZ regionu

Jechała skuterem mając 2 promile. Zamiast kierownicy trzymała puszkę z piwem

Odporność na rozwagę czy ekstremalny brak odpowiedzialności? Mieszkanka z gminy Borzechów została zatrzymana przez innego kierowcę. Kobieta jechała skuterem, trzymając jednocześnie otwartą puszkę z piwem. Jak się później okazało w organizmie miała 2 promile alkoholu i prowadziła pojazd pomimo sądowego zakazu.

W nocy z czwartku na piątek, dyżurny komisariatu w Opolu Lubelskim odebrał alarmujący telefon. Zgłaszający poinformował o nietrzeźwej kobiecie, którą zauważył w pobliżu miejscowości Borów, jadącej na skuterze od strony Chodla. Amatorka „jazdy bez trzymanki” nie tylko poruszała się slalomem całą szerokością jezdni, ale również trzymała w dłoni otwartą puszkę z piwem.

Świadek zdarzenia zdołał zatrzymać kobietę i odebrać jej kluczyki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierującą skuterem marki ZIPP była 28-latka z gminy Borzechów – informuje komisarz Sabina Piłat-Kozieł z Policji w Opolu Lubelskim.

Mundurowi przeprowadzili ponadto badanie trzeźwości zatrzymanej kobiety. Wyniki były zatrważające – prawie 2 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo, gdy policjanci przejrzeli jej „dossier” okazało się, że 28-latka była objęta zakazem prowadzenia pojazdów, wydanym przez sąd.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Twierdził, że wraca z kościoła. W organizmie miał 3,5 promila

Nietrzeźwa kobieta trafiła do aresztu, gdzie wkrótce zostanie postawiona przed sądem. Za kierowanie skuterem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. pixabay  – zdjęcie ilustracyjne

2 komentarze do “Jechała skuterem mając 2 promile. Zamiast kierownicy trzymała puszkę z piwem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *