Na sygnaleWiadomościZ regionu

Nietrzeźwy kierowca sprawcą wypadku w Komarówce Podlaskiej

W Komarówce Podlaskiej na ulicy Lubelskiej nietrzeźwy kierowca doprowadził do groźnego wypadku. Okoliczności zdarzenia badane są obecnie przez radzyńskich policjantów. Według wstępnych ustaleń kierowca samochodu marki Renault Trafic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu został przewieziony do szpitala z licznymi obrażeniami ciała. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

Wypadek miał miejsce w sobotę około godziny 16:30 w Komarówce Podlaskiej. Według informacji uzyskanych od funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki, 30-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 26-latkowi, który kierował motocyklem marki Kawasaki. Poszkodowany motocyklista, pochodzący z powiatu parczewskiego, został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z obrażeniami ciała.

Badanie wykazało, że kierujący motocyklem był trzeźwy, natomiast kierowca samochodu miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze. Zgodnie z prawem ten, kto ignoruje nakaz trzeźwości naraża się nie tylko na odpowiedzialność karną, konsekwencje jego nieodpowiedzialności mogą być znacznie poważniejsze. Ktoś na drodze może stracić zdrowie, a nawet życie – zwraca uwagę podkomisarz Piotr Mucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *