KulturaWiadomości

Kino Perła. Wystartowała kolejna edycja plenerowych projekcji!

2 czerwca Kino Perła wystartowało z kolejną letnią edycją. Na dziedzińcu Browaru przy ulicy Bernardyńskiej 15 zagoszczą filmy z całego świata. Tegoroczna odsłona Kina Perła obiecuje dostarczyć kinomaniakom niezapomnianych emocji przez całe lato. Pięć dni w tygodniu, aż do 27 sierpnia, będziemy mieli okazję uczestniczyć w dziesiątkach plenerowych seansów filmowych.

Organizatorzy przygotowali bogaty repertuar, obejmujący głośne filmy rozrywkowe, kino festiwalowe oraz niszowe produkcje z różnych zakątków świata. Bez względu na preferencje kinowe, każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród prezentowanych tytułów będą zarówno najnowsze produkcje, jak i klasyki filmowe.

W tym roku Kino Perła odświeża formułę swoich projekcji. W ramach cyklu „Klasyczne piątki” będziemy mieli okazję zobaczyć największe przeboje sprzed kilku i więcej lat, które wciąż wzbudzają radość, ekscytację lub lęk. Zobaczymy m.in. film „Joker” z oscarową kreacją Joaquina Phoenixa, romantyczny klasyk „Casablanca”, „The Bodyguard”, czy „Kac Vegas”.

Soboty w Kinie Perła będą należeć do rodzimych produkcji w ramach cyklu „A to Polska właśnie”. Kolejne seanse będą obejmować m.in. nominowany do Oscara film „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, głośny międzynarodowy dramat „Silent Twins” czy film „Zołza” o Ilonie Łepkowskiej.

Niedziele zapowiadają się pod znakiem kryminalnych napięć i dreszczyku emocji w ramach cyklu „Zbrodnia (nie)doskonała”. Największym przebojem niedzielnych seansów będzie trylogia Donato Carrisiego, kultowego włoskiego autora kryminałów, który postanowił zająć się reżyserią i sfilmować swoje własne powieści. W efekcie zobaczymy tryptyk „Dziewczyna we mgle”, „W labiryncie” oraz premierowy(!) „Jestem otchłanią”, który zostanie zaprezentowany 27 sierpnia i zamknie tegoroczną edycję Kina Perła.

Romanse i komedie zagoszczą natomiast w środowym cyklu „Gorąco, gorąco”. Na pierwszy ogień pójdzie film „Anette” Leosa Caraxa. Będzie można zobaczyć również takie produkcje jak „Dwa bilety do Grecji”, „Hiszpański romans”, czy „Boscy”.

Z kolei w czwartki powróci cykl „Dziwny jest ten świat”, w którym będą prezentowane filmy festiwalowe i kino niezależne. Na otwarcie cyklu organizatorzy przewidzieli pokaz filmu „W trójkącie”, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes. W repertuarze znajdą się również filmy „Men” oraz „Matki równoległe”.

Kino Perła od kilkunastu lat zapewnia letnie atrakcje dla kinomaniaków, a tegoroczna edycja obiecuje być niezapomnianą. Niezależnie od gustu filmowego, każdy będzie mógł znaleźć coś interesującego.

Kino Perła 2023
materiał organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *