Sport

Motor Lublin zremisował w Warszawie i rzutem na taśmę zameldował się w barażach

W ostatniej kolejce sezonu 2022/2023 eWinner II ligi Motor Lublin zremisował z Polonią Warszawa 1:1. Bohaterem gości okazał się kapitan drużyny, Rafał Król, który w 89. minucie strzelił wyrównującego gola. Tym samym zapewnił swojemu zespołowi miejsce w barażach.

Dzięki porażce KKS’u Kalisz z rezerwami Zagłębia Lublin remis 1:1 w meczu ostatniej kolejki pomiędzy drużynami Motoru Lublin i Polonii Warszawa okazał się wystarczający dla lubelskiej drużyny, aby zakwalifikować się do barażów. Obie drużyny przystąpiły do potyczki z dużym zapałem, chcąc zakończyć sezon zwycięstwem. Trener Polonii, Rafał Smalec, już przed meczem zapowiedział, że jego zespół będzie dążył do wygranej i pożegna się z własną publicznością w odpowiedni sposób. Podobne zamiary mieli piłkarze Motoru, dla których ten mecz miał ogromne znaczenie.

Od samego początku spotkania trwała zażarta walka. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze, lecz Paweł Tomczyk nie trafił głową po rzucie rożnym. Żółto-biało-niebiescy odpowiedzieli podobnym manewrem, ale skończyło się na rzucie rożnym. Chwilę później niecelny strzał oddał Wełniak. Mimo starań obu zespołów w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy goli .

Po przerwie walka była zacięta, ale obie drużyny borykały się z brakiem skuteczności. Próby ataku przeprowadzane zarówno przez Warszawiaków, jak i Lublinian, nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Bramkarz Motoru, Łukasz Budziłek, kilkakrotnie skutecznie interweniował, nie pozwalając rywalom na zdobycie gola.

W 75. minucie Polonia Warszawa objęła prowadzenie po pewnym strzale napastnika „czarnych koszul”, który został doskonale obsłużony przez Piotra Marcińca. Jednak Lublinianie nie poddali się i zaczęli odrabiać straty. W 89. minucie kapitan drużyny Motoru, Rafał Król, pięknym uderzeniem głową doprowadził do wyrównania, ustalając tym samym wynik meczu na 1:1.

Dzięki remisowi Motor Lublin zapewnił sobie miejsce w barażach. W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 7 czerwca w Kołobrzegu, piłkarze Motoru zmierzą się z Kotwicą. Druga para barażowa składa się z drużyn Stomilu Olsztyn i Wisły Puławy, które również rozegrają swój mecz 7 czerwca. Zwycięzcy obu meczów spotkają się w finale 11 czerwca. Wygrany w przyszłym sezonie zamelduje się na zapleczu ekstraklasy.

Bezpośredni awans do I ligi wywalczyły drużyny Polonii Warszawa i Znicza Pruszków. Natomiast z rozgrywkami na szczeblu centralnym pożegnały się: Górnik Polkowice, Siarka Tarnobrzeg, Garbarnia Kraków oraz Śląsk II Wrocław.

Polonia Warszawa – Motor Lublin 1:1 (0:0)

Bramki: Tomczyk (75) – R. Król (89)

Polonia: Brudnicki – Fadecki, Kowalski-Haberek, Grudniewski, Wełna, Biedrzycki, Michalski (65 Kluska), Marciniec, Koton, Bajdur (89 Piątek), Tomczyk (85 Pieczara).

Motor: Budziłek – Wójcik, Najemski, Rudol, Luberecki (78 Staszak), Wojtkowski (46 M. Król), Gąsior (59 Reiman), R. Król, Ceglarz (78 Kosior), Lis, Wełniak (64 Kasprzyk).

2 komentarze do “Motor Lublin zremisował w Warszawie i rzutem na taśmę zameldował się w barażach