KulturaTeatr

Spektakl muzyczny „Kowboj” w lubelskim LCK

Fundacja Inside Out we współpracy z Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie zapraszają na
widowisko artystyczne „Kowboj” opowiadające o losach Zbigniewa Matysiaka. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Kowboj” to spektakl mający na celu spotkanie współczesnego odbiorcy ze świadkami historii opowiadającymi o losach Zbigniewa Matysiaka. Zbigniew Matysiak ps. „Kowboj”, „Dym” był weteranem wojennym, zawodnikiem i trenerem rajdów motocyklowych i mentorem lubelskiej młodzieży, która z podziwem słuchała opowieści kreślących pejzaż zmieniającej się Polski od lat 1930 do współczesności.

Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były opowieści Rafała Dobrowolskiego spisane w książce pt. „Kowboj”. Jak nigdy się nie poddać”. Tytułowy Kowboj jest głównym narratorem w spektaklu, który opowiada historię swojej miłości do Polski, do rodziny i do sportu. O barwnych i dramatycznych losach Zbigniewa Matysiaka autorzy sztuki mówią w sposób nowoczesny, przy użyciu tańca, obrazu, multimediów, muzyki i słowa. W opowieść wciągana jest także publiczność – będąca od czasu do czasu włączana bezpośrednio w działania sceniczne. Z ekranów przemówią też świadkowie – osoby znające Kowboja.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kwiecień wrażliwości w lubelskich Warsztatach Kultury

Do współpracy zaproszeni zostali lubelscy artyści – aktorzy i tancerze: Michał Łysiak, Dagmara Winiarczyk, Paulina Prokopiuk, Dawid Marzec, Piotr Kęska, Przemysław Buksiński oraz Katarzyna Bujakiewicz.

Reżyserem widowiska jest Marcin Wąsowski a pomysłodawca Aleksander Batorski. Muzykę do spektaklu skomponował Arkadiusz Borzęcki, a autorką choreografii jest Renata E. Wawruch-Jakimiuk.

Najbliższe widowiska odbędą się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, Sala im. A. Patka (I piętro), w czwartek, 4 kwietnia, o godz. 10:00 i 12:00.

Wejście na wydarzenie jest bezpłatne. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie lck.lubelskie.pl.

Partnerem Wydarzenia „Kowboj” jest Samorząd Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”.

fot. materiały prasowe

Jeden komentarz do “Spektakl muzyczny „Kowboj” w lubelskim LCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *